1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bir dolar kaç TL? 8 Ocak Çarşamba dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

Bir dolar kaç TL? 8 Ocak Çarşamba dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

Bir dolar kaç TL? An itibariyle dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları? sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Peki güncel dolar fiyatı nedir? 8 Ocak Çarşamba bugün dolar ne kadar? Dolar kaç TL? Son dakika dolar kuru fiyatları nedir? İşte dolarla ilgili merak edilenler haberimizde...

Bir dolar kaç TL? An itibariyle dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları? sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Peki güncel dolar fiyatı nedir? 8 Ocak Çarşamba bugün dolar ne kadar? Dolar kaç TL? Son dakika dolar kuru fiyatları nedir? İşte dolarla ilgili merak edilenler haberimizde...

BİR DOLAR KAÇ TL? AN İTİBARİYLE DOLAR NE KADAR?

Dolar TL kurundaki hareketlilik ekonomik parametreleri izleyenlerin yakın takibinde yer alıyor. Gün içerisinde döviz alım satımı yapacaklar; “dolar ne kadar, kaç TL?” ve “euro ne kadar, kaç TL?” sorularının cevabını araştırıyor. Peki, bugün dolar ne kadar, kaç TL? İşte, 8 Ocak Çarşamba güncel döviz kuru…

DOLAR NE KADAR?

Orta Doğu'da gerilim tırmanırken en son İran ABD'nin Irak'taki iki üssüne saldırı düzenledi. Dolar/TL 6 seviyesinin altındaki hareketine devam ediyor. Petrol 70 dolar sınırına yakın, altının ons fiyatı 1600 dolar seviyesine yaklaştı. Türkiye Libya'ya asker gönderme kararı alırken petrol fiyatlarının seyri takip ediliyor.

8 Ocak 2020 döviz alış satış fiyatlarında son durum:

Piyasalar Orta Doğu’daki gelişmeleri dikkatli bir şekilde takip ediyor…  İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Kasım Süleymani’ye yönelik ABD Başkanı Donald Trump’ın talimatıyla gerçekleştirilen suikasta Tahran Yönetimi’nden misilleme geldi. İran, ABD’nin Irak’taki iki üssünü vurdu. Başkent Bağdat yakınlarındaki Ayn el Esad Hava Üssü ve Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil’deki Amerikan üssü, İran füzelerinin hedefi hedefi oldu.

Dolar Kuru bugün itibariyle, alışta 5.9739 TL, satışta 5.9762 TL seviyesinde bulunuyor Dolar Alış Kuru ve Dolar satış kuru 08.01.2020 tarihiyle saat 08:43'de güncellenmiştir. 1 Dolar 5.9762 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Dolar karşılığında 5.9762 Türk Lirası satın alınabilir.

Hava saldırılarında herhangi bir kayıp yaşanıp yaşanmadığı netleşmedi fakat Pentagon ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığını, maddi hasarın ise küçük olduğunu duyurdu. ABD ve İran arasında artan gerilim, küresel piyasalarda önemli bir baskı unsuru olmaya devam ederken, sürecin kapsamlı bir askeri bir çatışmaya dönmesi beklenmiyor.

EURO TL NE KADAR?

Euro Kuru bugün itibariyle, alışta 6.6628 TL, satışta 6.6653 TL seviyesinde bulunuyor Euro Alış Kuru ve Euro satış kuru 08.01.2020 tarihiyle saat 08:40'de güncellenmiştir. 1 Euro 6.6653 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Euro karşılığında 6.6653 Türk Lirası satın alınabilir.

.Bir dolar kaç TL? 8 Ocak Çarşamba dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

DOLAR KURU FİYATLARINDA SON DURUM 8 Ocak 2020

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Tahran Yönetimi'nin Birleşmiş Milletler Antlaşması'nın 51. Maddesi uyarınca meşru savunma çerçevesinde orantılı önlemler aldığını ve sonuca ulaştırdığını açıkladı.

Zarif, “İran vatandaşlarına ve üst düzey yetkililerine yönelik korkakça silahlı saldırı düzenlenen üslerin hedef alındığını” belirtti. Zarif, “Gerilimin tırmandırmak ya da savaş peşinde değiliz, fakat herhangi bir saldırıya karşı kendimizi savunacağız” ifadesini kullandı.

Dolar Kuru bugün itibariyle, alışta 5.9739 TL, satışta 5.9762 TL seviyesinde bulunuyor Dolar Alış Kuru ve Dolar satış kuru 08.01.2020 tarihiyle saat 08:43'de güncellenmiştir. 1 Dolar 5.9762 Türk lirasına karşılık gelmektedir. 1 Dolar karşılığında 5.9762 Türk Lirası satın alınabilir.

TRUMP: HER ŞEY YOLUNDA

İran'ın Irak'taki ABD üslerini vurmasının ardından Başkan Donald Trump'tan ilk açıklama geldi. Trump, Twitter'dan paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“Her şey yolunda! Irak'ta bulunan iki askeri üsse İran'dan füze fırlatıldı. Kayıp ya da hasar değerlendirmesi şu anda yapılıyor. Şimdiye kadar çok iyi! Dünyadaki her yerde fersah fersah en güçlü ve donanımlı orduya sahibiz. Yarın sabah bir açıklama yapacağım.”

Bankacılar ayrıca TL’de son dönemde döviz arzında aktif olan kamu bankalarının dün için yüklü miktarda işlemlerinin olmadığını iyimserliğin bu etki ile birlikte TL’ye etkisinin daha sınırlı olduğunu belirttiler.

Bir dolar kaç TL? 8 Ocak Çarşamba dolar ne kadar? Dolar ne olur uzman yorumları?

PETROL 68 DOLARA GERİLEDİ

Brent ham petrolün varil fiyatı 70 dolardan yaklaşık %1 gerileyerek 68 dolara doğru geriledi. Düşüş İran’ın petrol arzını ve kendi ham petrol ihracatını engelleyecek şekilde ABD’ye saldırmasının pek mümkün olmayacağı beklentileriyle birlikte geldi.

DOLAR EN SON 6 SEVİYESİNİ 30 MAYIS 2019’DA GÖRMÜŞTÜ

TCMB’nin 12 puana ulaşan faiz indirimleri ardından azalan reel getiri ve TCMB’nin önümüzdeki dönemdeki faiz adımları da TL’de takip edilen bir unsur olmaya devam ediyor. TCMB’nin bir sonraki toplantısı önümüzdeki hafta gerçekleşecek.

Dolar/TL 2018 yılını 5.2930 seviyesinden kapatmıştı. TL 2019’da dolar karşısında %11 civarında değer kaybederken, yaklaşık %37 değer yitiren Arjantin pesosunun ardından dolar karşısında en kötü performans gösteren gelişmekte olan para birimi oldu. TL’nin değer kaybı %10’un hemen üzerinde gerçekleşse de yıl içindeki dalgalanma daha belirgin yaşandı.

 

DÖVİZ YORUMLARI NEDİR? 8 Ocak 2020

08.01.2020 tarihli Dolar Kuru Yorum ve Güncel DolarTL Analizleri

Ali Akbulut, Araştırma Uzmanı, Işık FX – Dolar Kuru Yorumu
TL varlıkları geçtiğimiz süre zarfında siyasi ve jeopolitik risk unsurlarının etkisi altında kalmaya devam ediyor. TEknik olarak 5.90-5.95 bandının uzun süredir takip edilmesinin ardından hafta başından bu yana bu bandın üzerinde sınır hareketlilikler meydana gelmekte. 5.9500 üzerine kalındığı sürece 6.00 psikolojik seviyesi takip edilecekken buranın geçilmesi halinde 6.10 seviyeleri gündeme gelebilir. Kur fiyatlamalarında görülebilecek geri çekilmelerde ise 5.90 ana destek seviyesi fiyatlamların seyri açısından önemli olacaktır.

İnfo Yatırım FX – DolarTL Yorumu
Geçtiğimiz Cuma günü yurtiçinden gelen enflasyon verisi beklentilerin üzerinde gelmiş ve TL üzerinde bir miktar baskı oluşturmuştu. Bununla birlikte ABD ile İran arasında gerilimin yükselmesi gelişmekte olan ülke para birimlerini baskılarken, bu baskıdan TL’de nasibini aldı. Bu gelişmeler ile birlikte yeni haftaya 5.97 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde dalgalı bir seyir izlese de haftaya başlangıç seviyeleri yakınlarında fiyatlamalarına devam ediyor. Diğer yandan TSK’nın Libya’ya asker göndereceği konusu da TL üzerindeki fiyatlamalara etki ediyor. Gün içerisinde yurtiçinden gelecek olan önemli bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Bununla birlikte Amerika kanadından TSİ 16:15’te gelecek olan ADP Tarım Dışı İstihdam verisi paritede hareketliliği artırabilecek haber akışı olarak öne çıkabilir. Tüm bunlar ışığında USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde sırasıyla 5.98790 – 6.02255 – 6.04787 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 5.95777 – 5.92961 – 5.90865 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

HABERE YORUM KAT