1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bir Oy Bile Az Alsak…

Bir Oy Bile Az Alsak…

Bir Oy Bile Az Alsak…

              Cumhuriyet Halk Partisi’nde önceki dönemlere kıyasla oldukça erken başlatılan yerel seçim sürecinde sona yaklaşılıyor.  1 Aralık Pazar günü yapılacak olan Eğilim Yoklamasının Pendik CHP’nın adayının belirlenmesinde belirleyici olacağı söylenebilir. Öte yandan, parti genel merkezi, belediye başkan adaylarını belirlerken yalnızca bu kıstasa göre davranmayacak, CHP seçmenine yapılacak olan bir kamuoyu yoklamasının adayların belirlenmesinde etkili olacağı öteden beri biliniyor. CHP Pendik’te 8 aday adayı var. Genel merkezin son gönderdiği genelgeye göre, eğilim yoklamasında ilk üçe giren aday adayları özellikle bu kamuoyu yoklamasıyla ortaya çıkacak sonuçla karşılaştırılacaklar. Aday, eğilim yoklaması ve kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre genel merkez tarafından belirlenecek.

 

      Temmuz ayının ortalarında açıkladığı adaylığından bu yana çalışmalarını yürüten Bayram Bekar cephesinde de süreç, genel merkezin açıklamaları ve eğilim yoklaması takvimi dikkatle takip ediliyor. Sürecin en başından bu yana eğilim yoklamasının yapılmasını isteyen, belediye başkanı adayının mutlak sürette örgüt tarafından belirlenmesi gerektiğini dile getiren ve bundan asla geri adım atmayan Bekar 1 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan eğilim yoklamasının en güçlü isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Bazı aday adaylarının ise Bekar’ın görüşlerinin tersine eğilim yoklamasını talep etmedikleri biliniyor. Yöntemin netleşmesi en çok eğilim yoklamasından taraf olmayanların aleyhine işliyor.

 

         Hafta içinde Fevzi Çakmak, Çamçeşme ve Çınardere mahallesindeki partililerle buluşan Bayram Bekar, özellikle eğilim yoklaması yapılacak olmasına değindi ve öteden beri dillendirdikleri taleplerinin gerçekleşiyor olması nedeniyle umutlu olduklarını ifade etti.

 

          Bekar, partililere şu şekilde seslendi:

        “Partimiz, Cumhuriyet Halk Partisi 1 Aralık günü, tarihinde ilk olarak ve tüm üyelerin katılımıyla Pendik’te bir “Eğilim Yoklaması” gerçekleştirecek. Aylardır yürüttüğümüz adaylık kampanyamız, örgütle kurduğumuz temas, kendimizi anlatmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar, örgütün takdirine sunulacak, eğilim belirlenecek. Şu ana kadar gittiğimiz her mahallede ve gerçekleştirdiğimiz her toplantıda dile getirdiğimiz görüşümüzü bir kez daha tekrar etmek istiyoruz. Öteden beri “Belediye Başkan Adayı”nın örgüt emekçileri tarafından belirlenmesi gerektiğini savunduk. Yedi bine yaklaşan üyemizin içinde bulunacağı bir karar alma mekanizmasının yanılmayacağını, örgüt tarafından seçilen adayımızın da Pendik’i kazanacağını belirttik. Bu iddiamızın arkasındayız. Ve ekledik, eğilim yoklamasından ikinci çıkarsak ve hatta ilk sıradaki arkadaşımızdan bir oy dahi az alsak, dosyamızı Ankara’ya göndermeyecek, var gücümüzle birinci sırada gelen adayı destekleyeceğiz. Aynı tavrı tüm aday adayı arkadaşlarımızdan da beklediğimizi açıkça ifade ettik. Siyasette hiçbir gücün örgütün eğiliminden daha üstün olduğunu düşünmüyoruz. Sandıktan birinci çıkarsak da sandığın namusuna her koşulda sahip çıkacağız. Örgütümüze söz veriyoruz.”

 

         Bekar’ın örgüte güvenen ve güven veren sözlerinin büyük destek gördüğü, toplantıya katılanların da eğilim yoklaması yapılacak olması nedeniyle mutlu olduğu gözlendi.

 

      Adaylık kampanyası gidemedikleri mahallelere de gideceklerini belirten Bayram Bekar, 1 Aralık’a kadar örgütle kucaklaşacaklarını, adaylık gerekçelerini anlatacaklarını ve örgütün desteğini alacaklarını ifade etti.

 

 

 

HABERE YORUM KAT