1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bireysel Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği

Bireysel Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği

Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında...

Bireysel Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği

Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi" hakkında tebliğin resmi gazetede yayımlanarak, yürürlüğe girdiğini söyledi.

Tebliğ gereği 2018 yılı yüzde 50 bireysel sulama sistemlerine başvuruların 1 Ocak 2018 tarihinde başlayacağını ifade eden Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, tarla içi damla sulama sistemi, tarla içi yağmurlama sulama sistemi, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi, tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi, lineer veya Center Pivot sulama sistemi, tamburlu sulama sistemi ve güneş enerjili sulama sistemi kurulmasından faydalanmak isteyen üreticilerin 1 Mart 2018 tarihine kadar İl Müdürlüğüne başvuruda bulunması gerektiğini ifade etti. Başvuru sahiplerinin Bakanlığın Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olması gerektiğini belirten Demir, hibeye esas mal alım tutarı 1 milyon lirayı geçemeyeceğini belirterek, "Bireysel sulama sistemlerine yönelik mal alımlarında, bent gibi su alma yapısı inşası, yeni kuyu açılması, enerji nakil hattı, depolama tesisi gibi yapım işleri ve su kaynağından sulama alanına kadar sadece iletim hattı yapılması hibe desteği kapsamı dışındadır. Bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesine esas projeler, Ziraat Mühendislerinin Görev ve Yetkilerine İlişkin Tüzük hükümlerine göre yetkili ziraat mühendislerince hazırlanmış olmalıdır" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT