1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bitlis’te FETÖ operasyonu: 20 gözaltı

Bitlis’te FETÖ operasyonu: 20 gözaltı

Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY terör örgütünün mahrem yapısına yönelik Bitlis merkezli 12 ilde eş...

Bitlis’te FETÖ operasyonu: 20 gözaltı

Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY terör örgütünün mahrem yapısına yönelik Bitlis merkezli 12 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, aralarında subay ve astsubayların da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, FETÖ/PDY terör örgütünün mahrem yapısı içerisinde faaliyet gösteren şahıslara yönelik Bitlis merkezli, Tatvan ve Ahlat ilçesi ile İstanbul, Ankara, Konya, Aydın, Manisa, Siirt, Giresun, Van, İzmir, Isparta ve Batman illerinde eş zamanlı operasyon yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "12 ilde 25 şahsa yönelik eş zamanlı operasyon yapılmış olup; yapılan operasyon neticesinde aralarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve jandarma komutanlıklarında çalışmakta olan subay ve astsubayların da bulunduğu toplam 17 kişi, 1 eski öğretmen, 1 araştırma görevlisi, 1 serbest meslek çalışanı olmak üzere toplam 20 kişi gözaltına alınmıştır. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir" denildi.

HABERE YORUM KAT