1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasını o isimler sırtladı!

Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasını o isimler sırtladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek çığ gibi büyürken kişisel olarak en çok bağışı yapan ilk 10 kişi de belli oldu. Kampanyaya kişisel olarak en çok bağışı yapan kişi 13 milyon TL ile Cihan Kamer oldu.

Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasını o isimler sırtladı!

Dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs nedeniyle işten çıkarılan ve maddi olarak zor durumda kalan kişilere destek olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyasında toplanan rakam 1 milyar 271 milyonu geçti.

KAMPANYAYI ONLAR SIRTLADI

İnternette hazırlanan "bizbizeyeteriz.gov.tr" sitesinde kampanyaya bağış yapanların isimlerine de yer veriliyor. Hazırlanan listede 1 milyon TL ve üzeri bağış yapanlar bulunuyor. Bu sıralı listede 136 kurumsal, 10 da kişisel bağış var. Ve toplam bağışların neredeyse yüzde 70'e yakınını, bu liste, yani 1 milyon ve üstü bağış yapanlar sırtlıyor.

İşte 1 milyon ve üstü bağış yapan 10 isim;

Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasını o isimler sırtladı!

KAMPANYAYI ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta "Millete Sesleniş" konuşmasında kampanyanın startını şu sözlerle vermişti:

"Devletin öncülük etmesi gerektiğini gördüğümüz için Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Amacımız alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Meclis'teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Zekatlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler."

Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasını o isimler sırtladı!

CİHAN KAMER KİMDİR?

1965 yılında İstanbul'da doğan Cihan Kamer, aslen Denizlilidir. Babası Atasay Kamer'in kurduğu Atasay Mücevherat'ın Genel Müdürlüğünü ve İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği Başkanlığı'nı yaptı. 2015'te Atasay Mücevherat CEO'luk görevini oğlu Atasay Kamer'e devreden Cihan Kamer; aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanıdır. Cihan Kamer, 2013 yılında Kuruçeşme'de açılan "Huqqa" ve ''The Market Bosphorus''un da sahibidir. Çiğdem Kamer ile evli olan Cihan Kamer, iki çocuk babasıdır.

Biz Bize Yeteriz Türkiye'm kampanyasını o isimler sırtladı!

HABERE YORUM KAT

5 Yorum