1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Biz kırıp dökenlerden olamayız

Biz kırıp dökenlerden olamayız

Biz kırıp dökenlerden olamayız

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eşi Beyhan Bağış ile İstanbul 1. Bölge AK Parti teşkilat mensupları için Pendik Green Park Otel'de kahvaltı verdi. Kahvaltıya katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan konuşmasında, “Biz kırıp dökenlerden olamayız. Biz kalpleri incitenlerden olamayız. Yalan, iftira, seviyesiz üslup, hareketimizde, bizim gönlümüzde, bizim dilimizde kendisine yer tutamaz.” dedi.

Sözlerine, “Sayın Başbakanımızın size saygı ve selamlarını da iletmek istiyorum bu vesileyle” diyerek başlayan Emine Erdoğan, İstanbul 1. bölge milletvekili adaylarına başarılar ve kolaylıklar diledi. Seçimlere 13 gün kala heyecanının dorukta olduğunu ifade eden Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki 13 günü de sabırla, daha çok çalışarak daha fazla gayretle geride bırakırsak güzel neticelerini hep birlikte göreceğiz. Yarışın çok daha hız kazandığı bir etaba girmiş durumdasınız. Çok zorlu, çok kritik bir dönemeçte olduğumuzun her biriniz farkındasınız.” dedi. 12 Haziran seçimini, 3 Kasım ve 22 Temmuz seçimlerinden çok daha önemli bir seçim olarak gördüğünü kaydeden Erdoğan, 3 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye'nin her alanda ilkleri yaşadığını, rekorlar kırdığını, çok güzel gelişmelere şahit olduğunu, çok önemli yatırımların yapıldığını söyleyerek “Türkiye'de yatırım ve reformların hız kesmesi ülkemiz ve milletimiz için felaketle eşdeğer olur” dedi.

    Saray Bosna'dan Açe'ye kadar, Pakistan'dan Tunus'a kadar çok geniş bir coğrafyada Türkiye'nin bir umut ışığı olarak görüldüğüne dikkati çeken Emine Erdoğan, Türkiye içinde de her bir vatandaşın hükümet yatırımlarını, reformları günlük yaşamlarında hissettiklerini anlattı. Erdoğan, “bunların daha ileri standartlara ulaşmasını diliyorum. 12 Haziran hem 74 milyon için önemli, hem de bölgemizdeki, çevremizdeki halklar için çok önemlidir” diye konuştu. Parti teşkilatının aslında bir partinin oylarını artırmak için değil, bir insanlık davasını daha yükseğe taşımak için gayret gösterdiğini de söyleyen Erdoğan, “AK Parti geride bıraktığımız 8, 5 yıllık iktidarında makamların, rütbelerin, payelerin partisi değil, hizmetin partisi olduğunu açık açık göstermiştir. Esasen AK Parti bir gönül hareketi, bir gönüllüler hareketi olduğunu ispat etmiştir.” dedi.

    Erdoğan konuşmasını, “Sizlerden bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da diğerlerinden farkınızı muhafaza etmenizi özellikle rica ediyorum. Biz kırıp dökenlerden olamayız. Biz kalpleri incitenlerden olamayız. Yalan, iftira, seviyesiz üslup, hareketimizde, bizim gönlümüzde, bizim dilimizde kendisine yer tutamaz. Biz gönüller yıkmak için değil, gönüller kazanmak için yola çıkmış bir hareketiz. Bugüne kadar hep gönüller kazandık. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Rakiplerimizin kışkırtmalarına lütfen aldanmayın. Rakiplerimizin sizi çekmek istedikleri seviyeye lütfen inanmayın. Vakarla, gururla, ağır başlılıkla bu süreci nihayete erdireceğinizi ben zaten biliyorum.” diyerek tamamladı.

    “Ne mutlu ki bu aileyi aynı sofra etrafında biraraya getiren, bu aile fotoğrafına 74 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını sığdırabilen bir genel başkanımız, onunla birlikte gecesini gündüzüne katan çok değerli bir eşi var.” diyerek konuşmasına başlayan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da, bugün İstanbul Anadolu Yakası'nın tarihi bir gün yaşadığını belirterek, kahvaltıda Emine Erdoğan ile birlikte olduklarını, gün boyunca da çeşitli ilçelerde mitinglerde Başbakan Erdoğan ile beraber olunacağını söyledi. Hazreti Muhammed'in “Kişi sevdiğiyle beraberdir” sözünü hatırlatan Bağış, “Hepimiz biliriz. Bizim kültürümüzde yola çıkarken önce yol arkadaşı seçilir. Eskiler, 'Önce refik, sonra tarik' demiş. Yoldaşınızı iyi seçmeden, doğru yoldaşı bulmadan yola çıkarsanız o yolda kalır ya da kaybolur. Ancak yoldaşınızı iyi seçerseniz o zaman yolları, zorlukları, engelleri kolay aşarsınız” diye konuştu.

    14 Ağustos 2001'de ilk imzası atılan AK Parti ailesinin, 9 yılda bütün Türkiye'yi içine aldığını ve 74 milyona gönlünü açtığını söyleyen Bağış, Üsküdar'dan Pınarhisar'a giderken on binlerin “Bu şarkı burada bitmez” diye uğurladığı Erdoğan'ın, sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olmakla kalmadığını, dünya vicdanının sesi haline geldiğini belirtti. Türkiye'nin bölgesinin en itibarlı ülkelerinden biri haline geldiğini, Üsküdar'da o tarihte söylenen o şarkının, milyonlarca insanın söylediği özgürlük ve ileri demokrasi senfonisine dönüştüğünü kaydeden Bağış; “Bugün diyoruz ki hayaldi, gerçek oldu. Bu ülkenin dünyanın en büyük 16. ekonomisi olması hayaldi, gerçek oldu” dedi. İktidarın birçok icraatının da gerçek olduğunu kaydeden Bağış, "Bu ülkede milletin değerlerine kem gözle bakan, kendi vatandaşına 'bidon kafalı' diyen, kendi vatandaşını 'göbeğini kaşıyan adam' diye aşağılayan insanların inanması zor, ama Türkiye'de millet iktidarı artık muktedir oldu. Hayaldi, gerçek oldu" diye konuştu. Başarıların sırrının milletin kendisi olduğunu Bağış bunun nedeninin de milletten başka hiçbir limana sığınmamalarından,milletten başka sicil amiri tanımadıklarından ve sadece millete güvendiklerinden kaynaklandığını kaydetti. “Önce Hak'ka, sonra halka güvendik” diyen Bağış sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiçbir zaman karanlık odakların, bir takım çetelerin, örgütlerin üzerimize tahakküm kurmasına izin vermedik. Onların şantajlarına, tehditlerine boyun eğmedik. Çünkü bizim partimizin kimliği Türkiye'nin kimliğidir dedik.” AK Partiye toplumdan kopuk olan elitlerin yön veremeyeceklerini vurgulayan Bağış, milletin hakkını, hukukunu gasp edenlerin kendilerine talimat veremeyeceğini söyledi. Türkiye'nin çok farklı bir noktada olduğunu söyleyen Bağış, daha çok çalışacaklarını da anlatarak, milletin desteği ve duasıyla Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olacağını ileri sürdü. Başbakan Erdoğan’ın 12 Haziran’da son kez milletvekilliği seçimine girdiğini belirten Bağış, “Onun jübilesinde rekor bir oy alabilmek için hepinizin desteğini istirham ediyorum.” dedi.

    Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın eşi Selma Yazıcı ile çok sayıda milletvekili, ilçe belediye başkanı, parti teşkilatı üyelerinin katıldığı kahvaltıda Konuşmaların ardından Emine Erdoğan'a AK Parti teşkilatlarınca halı ve süs eşyasından oluşan hediyeler ve çiçekler verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.