1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bodrum'da insanlık dışı olay! Cani sahibi tarafından patisinden zincirlendi

Bodrum'da insanlık dışı olay! Cani sahibi tarafından patisinden zincirlendi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde gerçekleşen olayda bir kişi, Dogo Argentina cinsi köpeği besleyip, büyütüp saldırganlaşınca patisini delerek zincirledi. Çevredeki vatandaşlar tarafından yardım edilen köpek, Bodrum Belediyesi Veteriner hekimleri sahip çıktı. Köpeği zincirleyen sahibiyse her yerde aranıyor.

Bodrum'da insanlık dışı olay! Cani sahibi tarafından patisinden zincirlendi

Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Mahallesi'nde patileri delinerek zincirlenmiş olarak dolaşan beslemesi, üretmesi yasak olan Dogo Argentina cinsi bir köpek, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından veterinere götürüldü. Ameliyatta patisinden zincirlerin zorlukla çıkartılan köpek, görenleri yüreklerini dağladı. 

Başıboş bir şekilde güçlükle yürüyen ve bitkin düşen hayvanı gören vatandaşlar durumu Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne haber verdi. Çağrı Merkezi, ihbarı değerlendirerek Belediye Veterinerlik İşleri birimine aktardı. Çok geçmeden Petbulance ekipleri ihbarı yapan vatandaşlarla buluşarak, işkence gören köpeği Bodrum Belediyesi Turgutreis geçici Hayvan Bakımevi’ne götürüldü. Bodrum Belediyesi veteriner hekimleri tarafından ameliyata alınan köpeğin patisinden zincir güçlükle çıkardı.

Bodrum'da akıl almaz olay! Köpeğin patisini delip zincir taktı

Yasaklı ırklardan olan Dogo Argentina cinsi köpek sonrasında ömrünün tamamını geçireceği barınağına yerleştirildi.Konuyla ilgili araştırma yapan emniyet ve zabıta birimleri, köpeğe bu işkenceyi yapan sahibini aramak üzere geniş çaplı bir araştırma başlattı.

Bodrum'da akıl almaz olay! Köpeğin patisini delip zincir taktıBodrum'da akıl almaz olay! Köpeğin patisini delip zincir taktı

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT

4 Yorum