1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Astroloji de 12 burç takımından ikinci sırada yerini alan Boğa burcunun genel özellikleri vatandaşlar tarafından çokça merak ediliyor. Boğa burcunun aşk, iş, sağlık hayatı ve daha fazlasını sizler için araştırıp haberimizde yer verdik. İşte Boğa burcuyla ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler...

Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Burçların insan hayatına etkileri olduğu tüm dünyada bilinen bir durum... Peki 12 burçlar arasında ikinci sırada bulunan Boğa burcunun insan yaşamına ne gibi etkileri var? Bu burcun genel özellikleri neler? Bu burçtan olan kişiler çevreye nasıl bir tutum ve davranış sergiliyor? İşte bu soruların tüm cevaplarını ve Boğa Burcu ile ilgili tüm bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz. 

BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ

BOĞA BURCU GRUBU

Toprak grubundan olan Boğa burçları, türünde sabitlik özelliğini bulundurmaktadır.

BOĞA BURCU YÖNETİCİ GEZEGENİ

Venüs

BOĞA BURCU RENGİ

  Ateş pembe, açık mavi, eflatun

BOĞA BURCU UĞURLU TAŞI

Elmas

BOĞA BURCU UĞURLU SAYISI

6

BOĞA BURCUNUN ŞANSLI GÜNÜ

Cuma

BOĞA BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Başak, Akrep, Terazi

BOĞA BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

Aslan, Kova, Yay

BOĞA BURCUNUN SEVDİĞİ ŞEHİRLER

 Newyork, Dublin, Leipzig, Rodos

BOĞA BURCUNUN METALİ

Bakır

BOĞA BURCUNUN ÇİÇEKLERİ 

Pembe gül, pembe karanfil, şebboy, menekşe

BOĞA BURCUNUN AĞAÇLARI

Selvi, dişbudak, asma incir, elma, armut, kayısı badem, eğreltiotu

BOĞA BURCUNU TANIMLAYAN SÖZ

'Kendimi sahip olduklarımda arıyorum'

Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

BOĞA BURCUNUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

12 Burç grubundan ikincisi olan ve toprak grubunda yer alan Boğa burcundan olan kişiler son derece güvenilir kişiler statüsüne girmektedir. Güven ve sabır bu kişilerin vazgeçilmez özelliklerindendir. İnsanlara yardım etmekten ve hedefleri doğrultusunda sabır göstermekten asla taviz vermezler. Hayatlarındaki 'sahip olma' olgusu onları somut konular üzerinde düşünmeye ve konuşmaya iter. Parayı araç olarak kullanan bu burçlar, finans ve yatırım kunlarında beceriklidir.

Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

BOĞA BURCU FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kısa boylu olan bu kişiler, esmer tene, gür veya kıvırcık saçlara sahiptirler. Kısa ve sağlam bir boynu olan bu kişileri bakışları ise sıcak ve etkileyicidir. Yemeğe düşkün olan Boğalar, dikkat etmezlerse ilerleyen yaşlarda kilo almaları kaçınılmazdır. 

BOĞA BURCU KADINI

Yönetici gezegeni Venüs olan Boğa kadınından güzelliği, sevgiyi ve sanatı eksik görmemek gerekir. Her daim güzel görünmek isteyen bu kadınlar, güçlü bir fiziksel yapıya sahiptir. İlişkilerin de güvene mutlak önem veren bu kadınlar, bu güven karşılığında eşlerine sonsuz sadakati sunabilirler. Çoğu astrolog için zengin bir burç olarak tanımlanan Boğa Burcunun bu özelliği kadınlarda daha belirgindir. Alışveriş yapmaktan büyük keyif alan bu kişiler, bu konuda dengeli olmaya özen gösterir. Ev hayatıyla da daima bütünleşen Boğa kadınları, çocukların gelişimi için ellerinden geleni yaparlar.

BOĞA BURCU ERKEĞİ

 

Burcun kadınında da olduğu gibi erkeğinde de güven ve sadakat önemli bir yer tutmaktadır. Tam bir aile babasıdır. Sanki bu özellik doğuştan vücutlarına işlenmiştir. Yardımsever, arkadaş canlısı bir yapıları vardır. Kendine bakan, makyajlı kadınlardan hoşlanır. Burcun genelini kapsayan maddiyat unsuru Boğa erkeği içinde büyük bir önem oluşturmaktadır. Ciddi, sakin, sabırlı, pratik ve çözüme ulaştıran bir yapıya sahiptirler.

Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

BOĞA BURCUNUN AŞK HAYATI NASILDIR?

İlişki de güvene önem veren Boğa burcu insanı, sevdiği insan onu bırakmadığı sürece kolay kolay bırakmaz. Güzellik ve karizma yönünden çevresindekilerin ilgi odağıdır. Sakinliğiyle dikkatleri çeken bu kişilere hareketli kişiler denk olamaz. Böyle kişilerle ilişkileri fazla uzun sürmeyebilir. Ama huzuru ve sakinliği arıyorsanız bu konuda Boğa burçları ideal bir eş yapısına sahiptir. 

BOĞA BURCUNUN İŞ HAYATI NASILDIR?

Yaptığı işi sağlama alarak disiplinli bir şekilde yapması Boğa burcu insanı için vazgeçilmez bir durumdur. İşlerini çabucak bitiren, pratik çalışmayı seven kişilerle anlaşamaz. Kendi hedefleri doğrultusundan asla şaşmaz. Kendi hatalarını yüzüne vurulmasında hoşlanmaz.

BOĞA BURCUNUN SAĞLIK HAYATI NASILDIR?

Tüm sakinliklerine rağmen içlerinde muhteşem bir enerjileri vardır. Bedende ense ve boğaz bölgesini temsil eden Boğa burçlarının genel de hastalıkları bu bölgelerden çıkar. Anjin,soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit gibi hastalıklara alıştıkları söylenebilir. Yeme, içmeyi çok seven bu kişilerde ilerleyen yaşlarda şeker, tansiyon ve obezite gibi rahatsızlıklarda görülebilir. Ne kadar bu hastalıklara uğrasa da genelde sağlıklı ve iri yapılı kişiler olduğu belirgindir. Daha çok rahatsızlıkları kenidlerine bakmadıklarından kaynaklanır. Bu yüzden kepekli, lifli gıdalara, sebze ve meyveye ağırlık vermelidirler.

Boğa Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

Son derece sakin ve uyumu olan bu kişileri kızdırmamak gerekir. Keskin bir irade sahip olan Boğa burçları hayattaki kurallara bağlı yaşayıp kendi fikirlerine aşık kişilerden oluşur. Maddiyata oldukça önem verirler. Ne kadar gelenekçi bir yapıya sahip de olsalar yeniliklere de o kadar açık kişilerdir.

BOĞA BURCUNDAKİ KİŞİLER NELERİ SEVER?

Paraya oldukça düşkün olan bu bu burcu mutlu etmek tabi ki de zordur. Altın,gümüş, yüzük, güzellik ürünleri ve parfüm Boğa kadınını, deri bir cüzdan ya da şık bir şarap seti ise Boğa erkeğine hediye edilebilecek seçeneklerdir. Tabi bu hediyeleri verirken özel bir günde olmayı da unutmayın.

BOĞA BURCU OLAN ÜNLÜLERİ

Boğa burcu ünlülerinden bilinen kişiler;

Esra Balamir, Cem Yılmaz, Ece Erken, Okan Bayülken, Özcan Deniz, Nehir Erdoğan, Demet Akalın, Salvadore Dali, Karl Marks, Sig Mund Freud, Asil Nadir, Nükhet Duru, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe Iı. Elizabeth, Lenin, Barbra Streisand, Evita Peron, Honore De Balzac, Johannes Brahms, Gary Cooper, Henry Fonda, Jehudi Menu Hin, Bertrand Russell, Shakespeare, Stevie Wonder, Serpil Çakmaklı, Demet Akalın, Jülide Ateş, Şebnem Dönmez, Ferda Anıl Yarkın, Ayhan Işık, Saddam Hüseyin...

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT