1. HABERLER

  2. ANKET

  3. Boğaz’daki yapılara yakın koruma talebi

Boğaz’daki yapılara yakın koruma talebi

Kıyı Emniyeti Müdürlüğü, deniz kazaları ve yangınlara daha kısa sürede müdahale etmek için eski Deniz Astsubay Hazırlama Okulu'nu istedi.

Boğaz’daki yapılara yakın koruma talebi

İstanbul Boğazı’ndaki deniz kazaları ve yangınlara daha kısa sürede müdahale etmek isteyen Kıyı Emniyeti Müdürlüğü, yeni bir talepte bulundu.

"YAŞANABİLECEK KAZALARA VE YANGINLAR KISA SÜREDE MÜDAHALE EDİLEBİLECEK"

Sayıştay tarafından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün 2014 yılı raporunda, genel müdürlükten “yaşanabilecek deniz kazalarına ve kıyı yangınlarına daha kısa sürede müdahale edebilmesi için hassas çevresel ve ekolojik özellikler ile değerli tarihi ve kültürel özelliklere sahip Boğaz’ın kritik bölgelerinde ve köprü ayaklarının bulunduğu mahallerde römorkörlerin yanaşabileceği ve çevre ekipmanlarının konuşlandırılabileceği ilave yer tahsisi yapılması konusunda çaba ve girişimlerin sürdürülmesi” talep edildi.

"BOĞAZDA BİR SIKINTI KALMAYACAK"

Bu talep üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü adına, geçtiğimiz günlerde TBMM KİT Komisyonu’na bilgi veren Genel Müdür Vekili Olcay Özgürce, “Kuruluşumuzca ihtiyaç duyulan iskeleler, bakanlığımızın Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğümüzle birlikte organize ediliyor. Bildiğiniz gibi bu üçüncü köprü inşası yapıldı, üçüncü köprünün alt ayak kısmında bir yer tahsis edilecek bize. Orada bakanlığımız bir çalışma yapıyor. Mendirek yapılacak, orada bir yer tahsisi yapılacak. Beylerbeyi’ndeki eski astsubay okulunun alınması hususunda, bir yer temini konusunda çabalarımız var, orası da gerçekleşirse, boğazda bir sıkıntımız kalmayacak” ifadesini kullandı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT