1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Bohriyum ne demek, TDK'ya göre Bohriyum kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Bohriyum ne demek, TDK'ya göre Bohriyum kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Bohriyum kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Bohriyum ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Bohriyum nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Bohriyum kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Bohriyum ne demek, TDK'ya göre Bohriyum kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Bohriyum ne demek? Bohriyum TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi bohriyum kelimesi. Peki bohriyum ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre bohriyum nedir, bohriyum kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

BOHRİYUM NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Bohriyum kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre bohriyum kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Atom numarası 107, atom ağırlığı 264 olan, 25 °C'de katı olduğu, gümüş renginde veya gri renkte olduğu tahmin edilen yapay bir element (simgesi Bh)

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT