1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bölgemizde Eğitimin En Önemli Paydaşıyız

Bölgemizde Eğitimin En Önemli Paydaşıyız

Bölgemizde Eğitimin En Önemli Paydaşıyız

Şube Yönetim Kurulu, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri, Memur ve Hizmetliler Komisyonu üyeleri, Pendik, Kartal, Tuzla, Sultanbeyli, Maltepe ve Adalar İlçe Temsilcileri, ilçe temsilcilik yönetim kurulu üyeleri ve bazı kurum yöneticilerinin katıldığı toplantı, Şube Başkan Yardımcılarının kendi alanlarıyla ilgili bilgi vermesiyle başladı.

Şube Başkanı Talat Yavuz, burada yaptığı konuşmada, ‘’Çok başarılarla ve güzel etkinliklerle dolu bir yılın ardından değerlendirme yapmak ve yeni hedefler belirlemek için toplandık.’’ dedi. Yavuz; ‘’Bu yıl en önemli gündemimiz yerel seçimlerin getirdiği kavga ortamının yansımaları oldu. Eğitim sisteminin dönüşümü, dershane tartışmaları, bürokrasideki değişim ve sert tartışmalar arasında sendikamızın yürüyüşüne şube alanımızdan sağladığımız 329 yeni üye artışıyla ses verdik. Sendikamız, 279.722 üye ile ülkemizin en büyük sendikası oldu’’ dedi.

Yavuz konuşmasını ‘’Bu yıl da etkinliklerimizle üyelerimizin gelişimine yardımcı olduk. Dünya Müslümanlarının dert ortağı olmaya devam ettik. Bölgemizde eğitimin en önemli paydaşıyız. Okullarımızın demokratik kültüre kavuşmasına katkı sunduk. Normalleşme sürecinin kalıcı olmasını sağladık. Değerlerimizi kuşanan gençler yetiştirmek için çalışmalarımız oldu. Üyelerimizin dert ortağı olduk. Nerede bir problem yaşandıysa oraya koştuk. Güzel günlerinde üyelerimizi yalnız bırakmadık. Sene etkinlikleriyle üyelerimizin yılın yorgunluğunu atmalarını sağladık’’ diyerek sürdürdü.

Yavuz sözlerini; ‘’Gelecek yıl Genç Memur Sen ile gençlik çalışmamız olacak. Gençlerimizi organize eden çalışmalarımız olacak. Yeni eğitim yılı ile yönetici seminerleri önem kazanacak. Okullarımıza rengimizi verecek ekipler kuracağız. Değer katıp fark oluşturacağız. Ülkemiz insanının mutluluğu için çabamız devam edecek’’ şeklinde tamamladı.

Divan Üyelerinin çeşitli konulardaki soru ve önerilerinin alınmasından sonra toplantı sona erdi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.