Bölgenin en büyük hayvan pazarında hareketlilik başladı

Bölgenin en büyük hayvan pazarlarından biri olan İnegöl hayvan pazarında kurban bayramına sayılı günler kala hareketlilik arttı.

Bölgenin en büyük hayvan pazarında hareketlilik başladı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kurban pazarı hareketlendi.

Bölgenin en büyük hayvan pazarlarından biri olan İnegöl hayvan pazarında kurban bayramına sayılı günler kala hareketlilik arttı. Hayvan pazarını ziyaret eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son günlerin daha yoğun geçeceğini ifade ederek, vatandaşlardan hafta sonunu iyi değerlendirmelerini istedi. 30 dönümlük alanda kurulu hayvan pazarında 2 bin 500 büyük ve 5 bin küçük baş hayvan bulunurken, kurbanlıklar İnegöl Belediyesi ekiplerince gebelik kontrolleri ve gerekli tetkiklerden de geçirilerek güvenli alışveriş imkanı sağlanıyor.

Başkan Alinur Aktaş, "Pazarımız 30 dönüm alana kurulu. O yüzden herkes gönül rahatlığıyla gelip istediği şekilde Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelmiş kurbanlıkları seçip alabiliyor. Yaklaşık 500 dişi büyük baş hayvan kontrolden geçirildi. 8 hayvanda gebelik tespit edildi. Biz hem zabıta, hem de veteriner hizmeti veriyoruz. Burada herhangi bir bilgi almak veya soru sormak isteyen vatandaşlarımızı yetkili arkadaşlarımıza müracaat etmeye davet ediyorum. Son 3-4 gün içerisinde çok ciddi bir hareketlenme olacak. Ben o yüzden kurbanlık alımının son güne bırakılmamasını tavsiye ediyorum" dedi.

Bölgenin en büyük hayvan pazarında hareketlilik başladı

Kaynak: İHA

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar