1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Bölgesel Amatör Lig ertelendi mi? | Bölgesel Amatör Lig ne zaman başlayacak?

Bölgesel Amatör Lig ertelendi mi? | Bölgesel Amatör Lig ne zaman başlayacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaptığı açıklamada futbolda Bölgesel Amatör Lig'in 17 Nisan'da başlayacağını duyurmuştu. Fakat artan vakalar dolayısıyla değişikliğe gidildi. Peki Bölgesel Amatör Lig ertelendi mi? | Bölgesel Amatör Lig ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Bölgesel Amatör Lig  ertelendi mi? | Bölgesel Amatör Lig ne zaman başlayacak?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bölgesel Amatör Lig ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  yaptığı açıklamada futbolda Bölgesel Amatör Lig'in 17 Nisan'da başlayacağını duyurmuştu. Fakat artan vakalar dolayısıyla değişikliğe gidildi. Peki Bölgesel Amatör Lig  ertelendi mi? | Bölgesel Amatör Lig ne zaman başlayacak? İşte ayrıntılar...

BÖLGESEL AMATÖR LİG ERTELENDİ Mİ?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Şubat ayında yaptığı açıklamada futbolda Bölgesel Amatör Lig'in 17 Nisan'da başlayacağını duyurmuştu

Bakan Kasapoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Bölgesel Amatör Lig” için beklenen gün geldi. BAL müsabakalarının başlama düdüğü 17 Nisan'da çalıyor! Tüm takımlarımıza hayırlı, uğurlu olsun. Sağlıkla, dostlukla geçecek başarılı bir lig diliyorum. Detaylar TFF tarafından açıklanacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, 17 Nisan'da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig'in ertelendiğini duyurdu.

BÖLGESEL AMATÖR LİG NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu, 17 Nisan'da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig'in mayıs ayının son haftasına ertelendiğini duyurdu.

TFF Sağlık Kurulu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"Covid-19 pandemisinin son günlerdeki seyri üzerine Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynatılması ile ilgili TFF Sağlık Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmıştır. 

Yeni tedbirleri zorunlu kılan mevcut süreçte, gerek şartların elverişli olmadığı gerekse 266 takımın katılımının söz konusu olduğu lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır. 

Bu kapsamda, daha önce 17 Nisan'da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Ligin sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması uygun bulunmuştur. 

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur. 

TFF Sağlık Kurulu "

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş Bölgesel Amatör Lig açıklaması

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT