1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir? soruları arama motorlarında sıkça araştırılmaya başlandı. Biz de sizler için bu merak edilenleri derledik. İşte detaylar.

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

Türkiye'nin ürettiği bor katkılı dezenfektan BOREL'in satışının bugün başlayacağı haberi sonrasında fiyatları araştırılmaya başlandı. Peki Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?  Tüm merak edilenler haberimizde.

BOREL FİYATI NE KADAR?

BOREL'in ilk etapta 100 mililitrelik boyutlarda piyasaya çıkacağını aktaran Dönmez, "1 litre ve 5 litrelik üretimler için arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah oradaki süreci de en kısa sürede tamamlayacağız" dedi. BOREL'in fiyatına ilişkin ise Bakan Dönmez herhangi bir bilgi vermedi. Herhangi bir gelişme olduğunda haberimizde olacaktır.

BOREL DEZENFEKTAN NEDİR?

Borel, bordan üretilen yerli el dezenfektanıdır.

Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımıyla üretildi. Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanımız, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini koruyor ve cildin tahriş olmasını önlüyor. Böylece üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek etkilere karşı koruyor.

Ayrıca etil alkol uçtuktan sonra geriye kalan bor ve esansiyel yağlar antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde ayrıca eldeki bakteri ve mantarları da öldürerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor.

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

BOREL DEZENFEKTANIN İÇERİĞİNDE NELER VAR?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez Borel dezenfektanın özelliklerini açıkladı. Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürün ruhsatına sahip olan BOREL, bor, etil alkol, gliserin, aloevera, çay ağacı yağı ve lavanta içeriyor. BOREL, dezenfektan ürünlerin elleri kurutması ve çatlama problemlerine de çözüm getiriyor. BOREL’in içeriğindeki bor ve esansiyel yağlar, ellerin nemlendiriyor ve cildin kurumasına engel oluyor. BOREL, borun anti-bakteriyel özelliği sayesinde eldeki mikrop ve bakterilerle mücadele ediyor. Cilde dost BOREL, elleri mikrop ve bakterilerden korurken, içinde yer alan esansiyel yağlarla elde hoş bir koku bırakıyor.

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

BOREL NE ZAMAN SATIŞA ÇIKIYOR?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bugün (16 Nisan 2020) satışa çıkacağını söyledi. 

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

BOREL NERELERDE SATILACAK?

BOREL dezenfektanın henüz belirgin bir satış adresi bulunmamakta, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yaptığı açıklamada 16 Nisan 2020 Perşembe gününden itibaren farklı satış noktalarında BOREL dezenfektanın vatandaşlarla buluşturulacağını ifade etti.

Borel fiyatı ne kadar? Borel dezenfektan nedir?

BAKAN FATİH DÖNMEZ DÜNKÜ AÇIKLAMASINDA BOREL'LE İLGİLİ ELER SÖYLEDİ?

Türkiye'nin ürettiği bor katkılı dezenfektan BOREL'in tanıtım töreni gerçekleştirildi. Tanıtıma katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli ve milli dezenfektan olan BOREL'in yarın satışa çıkacağını ve dezenfektanın ele herhangi bir zarar vermediğini söyledi.

Bakan Dönmez'in açıklamaları şöyle:"Koronavirüsle mücadele önce ellerle başlıyor. Kişisel hijyen ürünlerine aşırı talep oldu. Benzine etanol karıştırma zorunluluğunu bir süreliğine kaldırdık. Sıkıntıları giderdik"

YARINDAN İTİBAREN VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞACAK"

"Ekibimiz gece gündüz yoğun seri üretimine geçtik. BOREL yarından itibaren farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşacak. BOREL ele zarar vermiyor. İçeriğindeki maddeler elleri nemlendiriyor ve dermatolojik sorunlara neden olmuyor.

"SAHADA OLAN KAHRAMANLARIMIZA HEDİYE EDİYORUZ"

Eldeki yaraların çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor. 100 mililitrelik boyutta satışa çıkacak. Borel'in ilk parti üretimini sahada olan kahramanlarımıza hediye ediyoruz."

MART'TA DÖNMEZ, ERDOĞAN'A BİLGİ VERMİŞTİ

Bakan Dönmez, Mart ayında telekonferans yöntemi ile görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bordan yapılan el dezenfektanı ile ilgili bilgi vermişti. Erdoğan da, "Bu el dezenfektanı hakikaten bu işi gördüğüne göre çok ciddi bir reklam kampanyasına girip şu dezenfektanla bu açığı kapayalım" talimatı vermişti.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT