1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Boş Evleri Soymaya Çalışırken Yakalandılar

Boş Evleri Soymaya Çalışırken Yakalandılar

Boş Evleri Soymaya Çalışırken Yakalandılar
      Maltepe'de, aileymiş gibi davranarak kapılarını çalarak boş olduğunu tespit ettikleri evlerde hırsızlık yapan 2'si kadın 4 kişi, suçüstü yakalandı. Çaldıklarıyla birlikte yakalanan zanlıların hırsızlık için Sakarya'dan İstanbul'a geldikleri öğrenildi.
 
      Cevizli Mahallesi'nde bir vatandaş 155 polis imdat telefonunu arayarak otomobille sokak aralarında dolaşan şüpheli şahıslar olduğunu söyledi. İhbar üzerine harekete geçen polis mahalle giriş çıkışlarını tutarak operasyon düzenledi. Operasyonda bir eve hırsızlık yaptıktan sonra kaçmaya çalışan şüpheliler gözaltına alındı. Otomobilde yapılan aramada 4 altın yüzük, 2 kol saati, çok sayıda altın kolye ele geçirildi.
 
      Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Hüseyin K.(33), Ramazan N.(30), Türkan B.(25) ile Şeker Ö.'nün (26) daha önceden hırsızlık suçundan polise geliş kayıtları bulunduğu öğrenildi. Zanlıları aile gibi davranarak apartmanlara girdikleri, kapıları çalarak boş evleri tespit ettikleri öğrenildi. Daha sonra boş dairelere kapı kilitlerini kırarak giren hırsızların para ve ziynet eşyalarını çaldıkları belirtildi.
 
      Sakarya'dan hırsızlık için İstanbul'a geldikleri öğrenilen zanlılar, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

HABERE YORUM KAT