Böyle protesto görülmedi! Otobüsün kendisini almamasına isyan etti, önüne çıkıp hareket etmesine engelledi!

İstanbul Pendik'te İETT otobüsünün her sabah kendisini almamasına tepki gösteren bir kadın vatandaş otobüsün önünde durarak hareket etmesini engelledi. Olay yerine gelen polislere şoförden ve İBB'den şikayetçi olduğunu belirten kadın, "10 yıldır hat vermiyorlar, hatta olan otobüslerde pandemiyi bahane ederek yolcu almıyorlar. Sıkıldık artık." dedi.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle belirlenen yolcu kapasitesi dışında yolcu almayan İETT otobüsleri vatandaşları mağdur etmeye devam ederken Pendik'te bu durum canına tak eden bir vatandaş durumu protesto etti.

Pendik Çınardere 450 konutları durağında saat 08.00 sularında meydana gelen olayda İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) ait KM 26 hat numaralı otobüsün her sabah durakta durmadığını pandemiyi bahane ederek kapasitemi doldurdum diyerek yolcu almadığını iddia eden bir kadın yolcu, otobüsün önünü keserek bisiklet taşınan kısma çıktı.

BİR SAAT PROTESTO ETTİ

Bir saate yakın süre otobüsün gitmesini engelleyen kadın durumu protesto ederek olay yerine polis ekiplerini de çağırdı.

Böyle protesto görülmedi! Otobüsün kendisini almamasına isyan etti, önüne çıkıp hareket etmesine engelledi!

"10 YILDIR HAT VERMİYORLAR"

Durumu polislere anlatan kadın yolcu, İBB'den şikayetçi olduğunu ifade ederek," Bu araba her sabah bize bay bay çekerek duraktan yolcu almadan her gün buradan gidiyor. 10 yıldır şikayet ediyorum, 10 yıldır hat vermiyorlar. hattadik otobüslerde pandemiyi bahane ederek yolcu almıyorlar Sıkıldık artık." diye konuştu. Durakta yolcu bekleyen diğer yolcularda kadına destek vererek  kendilerininde durumdan çok rahatsız olduklarını belirterek "Her sbah bu durakta aynı durumda karşılaşarak gelen otobüslerin önceki duraklardan kapasitelerini doldurduklarını yolcu alamayacaklarını belirterek kapıları kapatıp gidiyorlar, bu yüzden işe giden vatandaşlar her sabah burda mağdur oluyor. Pandemi dolayısıyla yolcu alamıyorlarsa burdan Büyükşehir Belediyesi ve Başkanına çağrıda bulunuyoruz, lütfen bu hattaki otobüs ve sefer sayıları artırılsın ve vatandaşların mağduriyeti bir an önce giderilsin" Diyerek büyükşehir belediyesi ne tepki gösterdiler.

Kaynak: Bölge Gündem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡