1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Boztepe yolu genişliyor

Boztepe yolu genişliyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Boztepe yolunu yeniden düzenliyor.

Boztepe yolu genişliyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Boztepe yolunu yeniden düzenliyor. Yapılacak çalışma ile birlikte Boztepe yolu tur otobüslerinin rahatlıkla kullanabileceği 15 metre genişliğinde ve 3 şeritli yol haline getirilecek.

Altınordu ilçesi Nizamettin Mahallesi'nden geçen ve Boztepe'ye ulaşımı sağlayan yolun standardının yükseltilmesi ve genişliğinin 15 metreye çıkarılması için çalışmalar başladı. Boztepe Teleferik İstasyonu'ndan Nizamettin Mezarlığı'na kadar olan 5,6 km'lik kısmın kamulaştırma ve imar planına esas arazi çalışmaları tamamlandı. Güzergah üzerindeki parsellerin kamulaştırılması gereken bölümleri tespit edilerek kamulaştırma haritası hazırlandı. Yaklaşık 50 bin metrekarelik taşınmazın kamulaştırılması işlemiyle ilgili arazi sahipleriyle görüşmeler sürerken, muvafakati sağlanan taşınmazların bulunduğu Boztepe Teleferik İstasyonu'ndan aşağı doğru olan 1,5 km'lik kısımda yol yapım çalışmalarına başlandı.

Boztepe'ye ulaşım rahatlayacak

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Boztepe'nin şehrin en önemli turizm merkezlerinden biri olduğuna vurgu yaparak, "İlimizin önemli bir turizm merkezi olan Boztepe'de yapacağımız peyzaj düzenleme çalışmasıyla buranın cazibesini daha da artıracağız. Özellikle yaz aylarında, her gün binlerce kişi teleferik ve özel araçla veya tur otobüsleriyle Boztepe'ye çıkıyor. Karayolu ulaşımındaki yoğun araç trafiğini rahatlatmak ve tur otobüslerinin gidiş ve gelişini kolaylaştırmak amacıyla Altınordu ilçe merkezinden Boztepe'ye çıkan yolun genişletilmesi ve standardının yükseltilmesi için çalışma başlattık" dedi.

Çalışmalar sonunda mevcut yolun genişletileceğini ve şerit sayısının üçe çıkarılacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, "Yaklaşık 8 km'lik mevcut güzergah üzerinde başlattığımız çalışma sonunda 15 m genişliğinde ve 3 şeritli bir yol yapacağız. 12 metresi sıcak asfalt, 1.5 metresi kaldırım ve 1.5 metresi de v kanal olacak yoldaki şeritlerin ikisi çıkış, biri de iniş için kullanılacak. Çalışmalar tamamlandığında sıcak asfaltı, kaldırımı, v kanalı, duvarları, bariyerleri ve aydınlatmalarıyla son derece konforlu bir yol olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" diye konuştu.

Boztepe yolu genişliyor

Boztepe yolu genişliyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.