1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu Ağaç Katliamlarını Kim Yaptı ?

Bu Ağaç Katliamlarını Kim Yaptı ?

Sultanbeyli merkezde ağaç katliamı. Merkez mezarlığının önünde yapılan dükkânların önünü açabilmek için yaklaşık 21 adet 20 yaşındaki çınar ağaçları gece operasyonu ile kesildi.

Bu Ağaç Katliamlarını Kim Yaptı ?

Sultanbeyli merkezde ağaç katliamı. Merkez mezarlığının önünde yapılan dükkânların önünü açabilmek için yaklaşık 21 adet 20 yaşındaki çınar ağaçları gece operasyonu ile kesildi.


Sultanbeyli merkezde ağaç katliamı. Merkez mezarlığının önünde yapılan dükkânların önünü açabilmek için yaklaşık 21 adet 20 yaşındaki çınar ağaçları gece operasyonu ile kesildi. Olayın açığa çıkmasından sonra Sultanbeyli Has Parti İlçe Yönetimi, kesilen ağaçların önünde basın açıklaması yaptı.

20 YILLIK ÇINAR AĞAÇLARI BİR GECEDE YOK OLDU

Yapıldığı dönemde büyük tartışmalara neden olan Merkez Mezarlığı’nın önündeki dükkânlar bu kez de ağaç katliamı ile gündeme geldi.  20 Nisan Çarşamba sabahı olay yerinden geçen Sultanbeylililer büyük bir şok yaşadı. Dükkânların önünde bulunan 20 yaşındaki 21 çınar ağacı gece operasyonu ile kökünden kesildi. İnsan gövdesi kalınlığındaki çınar ağaçlarının kesilmesine ilk tepki Sultanbeyli Has Parti İlçe Başkanlığından geldi. İlçe yönetim kurulu üyeleri Milletvekili adayları ile olay yerine gelen İlçe Başkanı Tevfik Bala, ağaçları katledenleri topa tuttu.

BALA’DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

Olay mahallinde basın açıklaması yapan Bala: ‘Manevi değerlerimizden olan mezarlıklarımızın bu şekilde kapatılmasın diye basın açıklaması yapmıştık. Bu vebaldir demiştik. Gelecek nesiller dedelerine Fatiha okuyamayacaklar demiştik. Ama görüyoruz ki, bunlar unutulmuş, binaları diktikleri yetmiyormuş gibi şimdide hiç utanmadan, sıkılmadan ve vicdan azabı çekmeden, yaş kesen baş keser atasözünü dikkate almadan 20 yıllık yaklaşık 20 ağacı katlettiler. Bu ağaçların bu binalara ne zararı vardı. Yavaş yavaş Sultanbeyli’nin akciğerlerini yok ediyorlar. Lafa gelince yeşil alanımız yok diye konuşan kişiler uygulamaya gelince 40 cm çapındaki çınar ağaçlarını hiç göz kırpmadan kesiyorlar’ dedi. Bu işin peşini bırakmayacaklarını söyleyen Has Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Tevfik Bala: ‘Bu ağaç katliamı olayını ulusal basına ve yetkili mercilere taşıyacağız. Bunun hesabı verilmesi lazım. Yazık günah bu kadar da olmaz. Mezarları kaldırdınız, binaları diktiniz şimdi de ağaçları katlettiniz.  Yazıktır, günahtır’ dedi.

BELEDİYE BAŞKANI KESKİN, HABERİM YOK DEDİ

Olay yerinden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i arayan İlçe Başkanı Tevfik Bala, merkez mezarlığının önündeki ağaç katliamını sordu. Bala’nın açıklamasına göre Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ağaç kesiminden haberinin olmadığını belirtti. İlçe Başkanı Tevfik Bala’dan sonra söz alan Has Parti 1. Bölge Milletvekili adayı ve gazeteci Ömer Faruk Gerçek: ‘Kesilen ağaçları görünce canlı insanlar kesilmiş gibi üzüldüm. Sökülen mezarlar aile büyüklerime aitti. Bunu sineye çektik. İmarsız bir alana kaçak dükkânlar yapıldı yine sesimizi çıkartmadık. Fakat bu kadarda olmaz. Bu resmen ağaç katliamıdır. Sultanbeyli ve Sultanbeyli halkına saygısızlıktır. Sultanbeyli sahipsiz değildir. Herkes haddini bilsin ve ayağını denk alsın. Bu işin peşini bırakmayacağım’ dedi. Yapılan basın açıklamasından sonra partililer olay yerinden ayrıldı.

 

 

HABERE YORUM KAT