1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bu cesareti nereden buluyorlar! Antalya Alanya'da Afganistan bayrağını göndere çektiler

Bu cesareti nereden buluyorlar! Antalya Alanya'da Afganistan bayrağını göndere çektiler

Antalya'nın Alanya ilçesinde Afgan uyruklu 2 kişi Afganistan bayrağını göndere çektiği bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Söz konusu video büyük tepki topladı. Antalya Valiliği, söz konusu görüntülerin 2018 yılında çekildiğini şahsın Türk vatandaşı olduğunu açıkladı. İşte detaylar...

Türkiye'nin son günlerde en önemli gündemi Afgan ve Suriye uyruklu göçmenlerin durumu. Suriye'de meydana gelen iç savaşın ardından Türkiye'ye gelen ancak özel gün ve bayramlarda ülkelerine giden Suriyeliler tepki çekerken bu kez Afganistan'da Taliban'ın katliamlarını öne sürerek kadın ve çocuk olmayan Afgan uyruklu kişiler kaçak yollarla Türkiye'ye girmeye çalışıyor. Bazıları güvenlik güçleri tarafından yakalanırken bazıları ise kaçak yollarla ülkeye girmeyi başarıyor.

 

BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKTİLER

Bu kişilerden ikisi Antalya'nın Alanya ilçesinde tepki çeken bir harekette bulundu. Sosyal medyada viral olan videoda iki Afgan uyruklu kişi Afganistan bayrağını göndere çekerken görülüyor. 

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ART ARDA GELDİ

Söz konusu videoya gelen yorumlardan bazıları şöyle:

- Ne şamın şekeri ne arabın yüzü derken. Arap doldurdular. Şimdi de aynı fabrika imalatı gibi tipleri aynı şekli bozuk kalitesiz Afgan safrası sınırlarımızdan sel oldu akıyor. Bizi kasıtlı olarak boğuyorlar.

- Suriyelilerin gidip dönmelerine iç işleri bakanlığı izin verdiğini açıkladı ya bunlara bu cürreti kim veriyor?

- Hayatımda bir kez bile Antalya’ya gidip denize girmedim Türk genci olarak.

Bu cesareti nereden buluyorlar! Antalya Alanya'da Afganistan bayrağını göndere çektiler

- Bizim vatandaş napmış film gibi izlemiş .Hep diyorum biz uykuda falan değiliz biz umarsızız bana dokunamayan yılan... gelir böyle sokar işte

- Bizim vatandaşlar ancak omuz omuza bu toparlakları kazanmak için savaşmış kürtlere ahkam keserek sen kürtsün sen türksün diyerek ve insanları provakasyona getirerek birbirine düşman olan ahmaklar var.

- Yetkililer  yetkisiz kalmasın. Lütfen müdahil olun. Sınır dışı edilsin. Durum vahim her yer kanıyor

- Kendi ülkemizin sınırları içinde mültecilerle savaşacaz bu gidişle.

- Sevsinler onların milliyetçiliklerini, topukları bi yerlerine değerek kaçıyorlar ülkelerinden

- İpini koparan da bizim gidemediğimiz sahillerde..

Bu cesareti nereden buluyorlar! Antalya Alanya'da Afganistan bayrağını göndere çektiler

- Bu hadsizlik nedir sayın bakanlığım bizim ülkemizde böyle bayrak asmakta nedir.
Lütfen bu şahısların bulunup sınır dışı edilmesini istiyoruz.

- Çok milliyetçiler çok. Gitsin kendi ülkesinde dalgalandırsın bayrağını.

- Şaşırdık mı tabii ki de hayır. Kimse kusura bakmasın maksimum 10 senemiz var sonrası tabii ki de İran.

- Bu halkı sabrını geriyorlar bile bile gösteriyorlar ,pis oyunlar bunlar , ölüyü fazla yıkama boku çıkar derler ,bakalım ne olacak?

- İki tane primat kılıklı tip bayrak asıyor ve bir Allah'ın kulu da kalkıp tepki vermiyor. Bravo bize. Biz her boku hak ediyoruz yakında kendi ülkemizde mülteci olacağız bu gidişle.

-Bu gün bayrağı buraya diken yarın kapının önüne diker  böyle andaval andaval bakarız bunları bu ülkeden def etmeden bize rahat yok nerde polis nerde asker vatan toprağında başka bir milletin bayrağı çekiliyo göklere bu kadar mı aciz kaldınız.

Bu cesareti nereden buluyorlar! Antalya Alanya'da Afganistan bayrağını göndere çektiler

ANTALYA VALİLİĞİNDEN SKANDAL GÖRÜNTÜ HAKKINDA  AÇIKLAMA

Antalya Valiliği söz konusu görüntülerin 2018 yılında çekildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün sosyal medyada çıkan Alanya’da bayrak asma ile ilgili haberlerde çıkan görüntülerdeki ilki 2018 yılına ait olup görüntüdeki şahıs ülkemiz vatandaşıdır ve Emniyette işlemleri devam etmektedir.

İkinci görüntüdekiler ise görüntünün çekildiği yerin personeli olup oradaki birden fazla ülkenin bayrağının bulunduğu direklerden sadece birinin gösterildiği anlaşılmakla birlikte ilgili şahıslar Emniyet müdürlüğümüzce tespit edilerek konu Başsavcılığımıza intikal ettirilmiştir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
4
0
1
2
0
157
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
2 Yorum