1. HABERLER
  2. FİLM VE DİZİ
  3. Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli yapım olmak üzere 7 film vizyona girecek. Merakla beklenen filmler arasında yer alan, ünlü sanatçı Ahmet Kaya'nın hayatını konu alan "İki Gözüm Ahmet'te" bu hafta sinemaseverler ile buluşacak.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

13 Kasım itibari ile Türkiye sinema salonlarında 2'si yerli, 7 film vizyona girecek. Haftanın filmleri arasında genç yönetmen Seyid Çolak'ın, Dünya Prömiyeri 41. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde yapılan "Kapan" filmi izleyici ile buluşacak.

 "İKİ GÖZÜM AHMET "

Gani Rüzgar Şavata ve Hakan Gürtop'un yönetmenliğini üstlendiği "Ahmet İki Gözüm", sanatçı Ahmet Kaya'nın yaşam hikayesini sinemaya uyarlıyor.

Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Metin Yıldız ve Yelda Reynaud'un başrollerinde oynadığı filmin senaryosu Gönül Aktürk, İlker Barış ve Gani Rüzgar Şavata tarafından kaleme alındı.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

"KAPAN"

Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş ve Sami Aksu'nun başrollerinde oynadığı filmin senaryosunu yönetmen Seyid Çolak, Güven Adıgüzel ile birlikte kaleme aldı. Dünya Prömiyeri 41. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde yapıldı.

Macera türündeki film; bir adada balıkçılıkla hayatlarını idame ettiren beş arkadaşın, aralarından birinin kaybolması ve vahşi bir kurdun ortaya çıkmasıyla yaşadıklarını anlatıyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

"SIRA DIŞI"

Vince Vaughn, Kathryn Newton, Celeste O'Connor, Misha Osherovich ve Uriah Shelton'ın başrollerinde oynadığı "Sıra Dışı" gerilim tutkunlarının ilgisini çekmeye aday.

"Happy Death Day" serisinin yönetmeni Christopher Landon imzalı film, kendi halinde lise hayatını sürdüren bir kadın ile kasabaya korku salan bir seri katilin birbirlerinin bedenlerinde uyanmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

"FOLLOW ME"

Will Wernick'in yönetmenliğini yaptığı "Follow Me"de Holland Roden, Keegan Allen, Dimiter Marinov, Pasha D. Lychnikoff ve Denzel Whitaker gibi isimler rol aldı.

Korku ve gerilim türündeki yapım; bir sosyal medya fenomeninin yeni macerası için Moskova'ya gidişini ve orada yaşanan sıra dışı olaylar etrafında dönüyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

"AZİZLER HAPİSHANESİ"

Meg Alexandra, Gabz Barker ve Jess Chanliau'nun oynadığı "Azizler Hapishanesi"ni Russell Owen yönetti.

İngiltere yapımı film; St. Leonards Adası'nda tecrit edilen azılı suçlular üzerinde uygulanan ekstrem tıbbi deneylerin dehşetengiz sonuçlarıyla mücadele edilmesini anlatıyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

"PİNOKYO"

"Gomorra", "Tale of Tales" ve "Dogman" gibi yapımlarla adından söz ettiren İtalyan sinemacı Matteo Garrone, Carlo Collodi'nin klasik çocuk masalı Pinokyo'yu canlı çekimle yeniden sinema perdesine taşıyor.

Fransa, İngiltere ve İtalya ortak yapımı filmin başrollerinde Federico Lelapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo, Massimo Ceccherini ve Marine Vacth rol aldı.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

"ÇİFTE BELA"

Marcus H. Rosenmüller'in yönetmen koltuğunda oturduğu; Luis Vorbach, Jona Gaensslen, Margarita Broich, Marie Leuenberger ve Serkan Kaya'nın oynadığı "Çifte Bela"; keşfettiği sihirli bir ayna ile ödev ve sorumluluklar gibi istemediği şeyleri yaptırabileceği ikizine kavuşan Frido'nun, sihirli aynayı yakın arkadaşı Emil'e göstermesiyle gelişen olaylar etrafında dönüyor.

Bu hafta vizyona girecek filmler | 13 Kasım

Damla Korkmaz
Güncel Olaylar Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT