1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bu Kurban Alanında Yok Yok

Bu Kurban Alanında Yok Yok

Bu Kurban  Alanında Yok Yok
       Sultanbeyli'de kurulan kurban satış ve kesim alanı, hem satış yapanlar hem de kurban alacak vatandaşların her türlü ihtiyacı düşünülerek dizayn edildi
 
       Sultanbeyli Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, içerisinde internet kafeden kuaföre, mescidden irtibat bürolarına, duşakabinlerden yemek  ve çay salonuna kadar her şeyin mevcut olduğu alanda, vatandaşlar ve kurban satıcılarının ihtiyaçlarına cevap veriliyor.
 
      Anadolu'dan Sultanbeyli'ye gelen kurban satıcılarını en iyi şekilde ağırlanmalarını sağlamayı hedefleyen belediye ekipleri, kurban satış alanını  satıcıların günlük ihtiyaçlarını düşünerek tasarladı.
 
      Daima açık olan yemek ve çay salonu hem satıcıların hem de alıcıların ihtiyaçlarına cevap verirken, internet kafede vatandaşlar kurban fiyatlarını karşılaştırma şansına sahip oluyor.
 
      Çok sayıda çadırın yer aldığı alanda, sağlıklı ve hijyenik hizmet sunulması amacıyla veteriner hekim ve belediye zabıta ekipleri de denetimlerini sürdürüyor. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü irtibat noktasının da olduğu alanda, güvenlik için polis noktası da bulunuyor.
 
     Ayrıca, vatandaşlar kurbanlarını rahatlıkla kesebilmek için "Kurban Kesim Ünitesi"nden bu bayramda yararlanma imkanına sahip olacak.  Modern araçlarla donatılan ünitede kurbanlar rahatça kesilerek parçalara ayrılıyor. Satıcılara da içerisinde eldiven, tulum, çizme, ajanda,  el feneri ve acil durumlarda kullanılmak üzere yara bandı bulunan malzeme çantası da dağıtıldı.
 

HABERE YORUM KAT