1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu proje özel yetenekleri keşfedecek!

Bu proje özel yetenekleri keşfedecek!

Pendik İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği(PİHMED)’in imam hatip öğrencilerinde özel yetenekli çocukları keşfetmeye yönelik örnek...

Bu proje özel yetenekleri keşfedecek!

Pendik İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği(PİHMED)’in üstün yetenekli çocukları keşfetmeyi amaçlayan “GELECEĞİMİZİ KEŞFEDELİM” isimli projesinin tanıtım toplantısına İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ve Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu katıldılar.

Pendik İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği(PİHMED)’in üstün yetenekli çocukları keşfetmeyi amaçlayan “GELECEĞİMİZİ KEŞFEDELİM” isimli projesinin Pendik Şehit Adil Büyükcengiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan tanıtım toplantısına İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ve Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu katıldılar.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pendik Rehberlik Araştırma Merkezi’nin ortak olduğu, Pendik Belediyesi ve Tüm Özel Yetenekliler Derneği (TÖYED)’in iştirakçi olarak katıldığı “Geleceğimizi Keşfedelim” isimli projenin tanıtım toplantısında PİHMED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Köse seçilen okullarda uygulanacak projenin örnek olması ile gelecek yıllarda ilçemizdeki tüm okullarda Destek Eğitim Odalarının aktif olarak açılmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Ardından PİHMED Ag-ge Komisyon Başkanı Hüsnü İpek proje hakkında sunum gerçekleştirdi. 334 bin TL bütçeli proje ile projenin uygulanacağı 5 imam hatip ortaokulunda 5000 öğrencinin taranarak 2 aşamalı testlerin uygulanacağı 1500 kişiden 100 yetenekli çocuk seçilecek. Bu çocuklar okullarda kurulacak Destek Eğitim Odalarında zenginleştirilmiş eğitim alacaklar ve aileleri bilinçlendirilecek.

Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu ise hasta olmasına rağmen bu projenin tanıtım toplantısına geldiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ise genç öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, Allahtan başka kimseye kul olunmaması gerektiğini söyledi. İmam hatipli gençler olarak kendilerine büyük hedeflerin koymaları gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “ben 10 yaşında 13 yaşında imam hatipliyim ne yapabilirim ki dememelisiniz. Gayretle geleceğe yürümelisiniz. Kendinizi büyük idealler, büyük hedefler koymalısınız. Sizler bizim yolumuzu aydınlatan gençler olacaksınız.” diye konuştu.

Program sonunda projenin hazırlanmasında emeği geçenlere Bilal Erdoğan tarafından plaket takdim edildi ve tüm öğrenciler ile resim çekimi yapıldı.

Haber ve Fotoğraflar: Yusuf SARAY & Murat Ziyansız

img_1297.jpgimg_1273.jpgimg_1308.jpgimg_1308-001.jpgimg_1347.jpgimg_1358.jpgimg_1431.jpgimg_1467.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.