1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Buca Belediyesi Türkan Saylan ÇYM açılıyor

Buca Belediyesi Türkan Saylan ÇYM açılıyor

Buca Belediyesi, olumsuz hava şartları nedeniyle açılışı ertelenen Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, 17 Mart Cuma günü CHP Genel Başkan Yardımcısı...

Buca Belediyesi Türkan Saylan ÇYM açılıyor

Buca Belediyesi, olumsuz hava şartları nedeniyle açılışı ertelenen Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi, 17 Mart Cuma günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'nin de katılacağı törenle hizmete açılacak.

Buca Belediyesi'nde yatırım atağı 2017 yılında da tüm hızıyla devam ediyor. Bucalıların ihtiyaçları doğrultusunda, çağdaş-toplumcu belediyeciliğe örnek çok sayıda projeye imza atan Buca Belediyesi, Yenigün Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl temeli atılan Buca Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nin kapılarını 17 Mart Cuma günü CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke'nin de katılacağı törenle açacak. Yenigün Mahallesi'nde yapımı tamamlanan, işlevsellik açısından benzeri bulunmayan "Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi" meslek edindirme kurslarıyla yılda 530 kadına, ders desteği ile 440 öğrenciye hizmet verecek.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin eski genel başkanı, akademisyen, yazar Türkan Saylan'ın adının verildiği çağdaş yaşam merkezi, kadınların vazgeçemeyeceği tam donanımlı yepyeni bir tesis olarak inşa edildi. Kadınların sosyo-ekonomik gelişimlerini sağlayarak, toplumsal yaşama katılımlarını arttırmayı amaçlayan 3 katlı merkez, 850 metrekarelik bir alanda çok sayıda aktiviteyi bünyesinde barındırıyor.

7. Pırlanta Merkezi de açılacak

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi kendilerine zaman ayıramayan Bucalı annelerin de derdine derman olacak. Buca Belediyesi'nin örnek projelerinden Pırlanta Merkezleri'nin 7. şubesi de Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi içinde hizmet verecek. Bucalı kadınlar, Çağdaş Yaşam Merkezinde düzenlenecek takı tasarımı, ahşap boyama, moda tasarım ve bez bebek kurslarıyla boş zamanlarını değerlendirip yeni hobiler edinirken, okuma yazma, işaret dili, diksiyon, aile içi iletişim ve talebe göre açılacak yabancı dil kurslarıyla kendilerini geliştirebilmeleri için yeni fırsatlara kavuşmuş olacak. Merkezde 20 adet dikiş makinesinin yer aldığı derslikte ise İŞKUR ile işbirliği içerisinde açılacak günlük yevmiyeli, iş garantili makineli dikiş nakış kursu ile kadınlar meslek sahibi olup, yepyeni başlangıçlara imza atabilecek. Merkezde ayrıca, çeşitli eğitimlerin ve etkinliklerin düzenleneceği çok amaçlı salon, fitness, aerobik, pilates, zumba kurslarının verileceği spor salonu, 2 adet kafeterya ile mini açık hava sineması da yer alacak.

Buca Belediyesi Türkan Saylan ÇYM açılıyor

Buca Belediyesi Türkan Saylan ÇYM açılıyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT