1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bülent Aydın: DAVAMIZ HAK DAVASIDIR

Bülent Aydın: DAVAMIZ HAK DAVASIDIR

İlçemizin tanınmış simalarından Eğitimci – Gazeteci – Yazar Bülent Aydın, AK Parti İstanbul 1. Bölge Aday Adaylarından biri

Bülent Aydın: DAVAMIZ HAK DAVASIDIR

İlçemizin tanınmış simalarından Eğitimci – Gazeteci – Yazar  Bülent Aydın, AK Parti İstanbul 1. Bölge Aday Adaylarından biri

Kamuoyu onu daha çok yerel gazeteler ve internet sitelerindeki çoğu hicivli, içerisinde mizah unsurlarını da barındıran köşe yazılarından, ulusal çerçevede yayımladığı kitaplarından tanıyor.

Sanat çevrelerinde ise tescilli bir söz yazarı ve bestekar olarak biliniyor.

Karadeniz Üniversitesi Fizik Anabilim Dalı mezunu olan Bülent Aydın’ın mühendis kimliği ise her daim sosyal kimliğinin gölgesi altında kalmış durumda. O da bundan dolayı şikayetçi değil.

Çünkü mühendisliğe değil; eğitime, okumaya, yazmaya, beste yapmaya, insanlarla sürekli diyalog içinde olmaya açık gönül kapısı.

Ve belki en önemli özelliği de, burnu havalarda ya da başının Kaf Dağı’nda olmaması.

O; çocukla çocuk, gençle genç, yaşlıyla yaşlı, köylüyle köylü, işçiyle işçi, memurla memur. ‘Hık’ demiş halkın burnundan düşmüş yani!

Çevresinde sevilen, sayılan, sözü dinlenen, nev-i şahsına münhasır muteber bir isim.

İnsan; bir elinde hiciv bir elinde mizah ruhunda sanatçı bir kimlik taşıdığında, üstüne üslük sohbeti, konuşmayı sevdiğinde ve hitabet yeteneğine sahip bulunduğunda böyle oluyor demek ki… (AK Parti İl Teşkilatı’nın İstanbul’daki seçkin birkaç hatibinden biri. Seçim çalışmalarında oy istemek için değil, davayı anlatmak, kamuoyunu bilinçlendirmekle görevli konuşmacı)

Diğer taraftan; Bülent Aydın’ı Bülent Aydın yapan, bu özelliklerin yanı sıra; her dönem, politik sahnedeki etkin rolü. Bir dönem ANAVATAN Partisi ilçe başkanlığı da yapmış, halen Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Denetleme Kurulu Üyesi olan Bülent Aydın’ın siyasi birikimi; kendi deyimi ile ‘en önemli serveti’.

O; siyasi tarihimizi tahlil, gündeme dair değerlendirmeler ya da geleceğe yönelik öngörüler söz konusu olduğunda ‘yürüyen bir ansiklopedi’. Hemen her konuda söyleyecek sözü var meclise. (Öyle ‘Aydın Havası’ gibi de kısa kesip bırakmayı pek sevmiyor…)

Bu nev-i şahsına münhasır isime, AK Parti Aday Adayı Bülent Aydın’a “Niçin aday oldun” sorusunu sorması için gazetemizin yazı işleri müdürü Metin Yazıcı’yı görevlendirdik.

Ve işte başımıza gelen cevaplar!

Bülent Aydın’dan özetleyerek aktarıyoruz:

“Mesele Bülent Aydın’ın milletvekili olma hevesi, hırsı değildir. Mesele Hak davaya sahip çıkma meselesidir. Gün; ağlama, dövünme günü, olanı biteni seyre dalma ve kendini geri çekme günü değil; batıl olan her şeyle mücadeleye destek verme günüdür. Bu yüzden taşın altına elimi koyuyorum. Yoksa; şahsi olarak ne ekonomik ne de sosyal statü açısından, şükür olsun ki bir eksiğim, ihtiyacım bulunmuyor. Halisane niyetim, Allah rızasını kazanmak için; ileri, daha ileri atılmaktır. İnanıyorum ki her insan milletine, ülkesine, Yaradan’ına; sahip olduğu donanımı kadar borçludur…

Bizim AK Parti olarak Büyük ve Güçlü Bir Türkiye tasavvurumuz var. 2002 AK ruhunu, 2023 ve sonrasına taşımak için, sırtımıza aldığımız yükü sadakatle taşımak bizim için bir onurdur. Bunun için en önemli dayanağımız, yol arkadaşımız milletin kendisidir.

Türkiye’de ileri demokrasi yerleştirmek ve yaşamın her alanında hakim kılmak için; artık delik deşik olmuş, iş görmez, yetersiz kalmış mevcut anayasanın değiştirilmesi şart. Dolayısı ile önümüzdeki seçimlerde en az 400 milletvekili çıkarmayı planlıyoruz. Parti olarak top yekun bunun için olağanüstü bir çaba sarf ederek çalışıyoruz.

Başkanlık sisteminin gelmesini ve uygulamaya geçmesini de, 2023 ve sonrasındaki hedeflere de süratle ulaşabilmemiz için şart görüyorum.

Ben muhafazakar ve demokrat bir anlayış ile siyaset yapıyorum. Öyle de yapmaya devam edeceğim. Layık görülür ve milletvekili seçilerek meclise girersem; biz ve diğerleri şeklinde ayırım yapmadan, birlik ve beraberlik için çalışacağım. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’ne, demokratik açılımın devam etmesine katkıda bulunacağım. Bu bakımdan, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimin milletimiz, ülkemiz için hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyorum.

Özellikle altını çizerek şunu da belirtmek isterim: Seçim sonuçları milletin iradesi ile oluşur. Herkesin gönlünden geçene, heves ve hırslarına göre şekillenmez. Bu güne kadar AK Parti’yi bulunduğu noktaya millet getirdi. Yine milletin dediği olacak. Milletin iradesini gölgede bırakacak hiçbir uygulamaya da müsamaha ile bakmam…”

Kaynak: Pendik Gazetesi

 

HABERE YORUM KAT