1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Burhan Kuzu, Fatih Portakal'ı tetikçilikle suçladı

Burhan Kuzu, Fatih Portakal'ı tetikçilikle suçladı

Adı Zindaşti'nin tahliye edilmesinde anılan ve tahliye kararı için hakimlere baskı yaptığı öne sürülen Burhan Kuzu hakkında FOX TV'de bu yönde haberler yapıldı. Bu haberlere ve FOX TV sunucusu Fatih Portakal'a tepki gösteren Kuzu, Portakal'ı tetikçilik yapmakla suçladı.

Burhan Kuzu, Fatih Portakal'ı tetikçilikle suçladı

FOX TV ekranlarında kendisi ile ilgili yayınlanan haberlere tepki gösteren Burhan Kuzu hedefine Fatih Portakal'ı aldı. Portakal'ı tetikçilikle suçlayan Kuzu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Fatih Portakal, aynı haberi ısıtıp ısıtıp her gün vermenin mantığı nedir? Böyle yayıncılık olur mu? Burhan Kuzu’ya saldırıp prim yapmayı mı amaçlıyorsun? Hani düne kadar 'yargılanıp mahkum olmadıkça kimse suçlu sayılmaz' derdiniz; ne değişti? Yaptığın yayıncılık değil tetikçiliktir." ifadelerine yer verdi.

640xauto-001.jpg

NE OLDU?

6 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Zindaşti, 5 adamı ile birlikte, 'adam öldürmek', 'cinayete azmettirmek' ve 'FETÖ üyeliği' suçlarından tutuklanmış ve yaklaşık olarak 6 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmişti. Savcılık tahliye kararına itiraz etmesine rağmen bir daha Zindaiti ve 5 adamına ulaşamadı. 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından öne sürülene göre, TBMM Anayasa Komisyonu Eski Başkanı ve Anayasa Profesörü Burhan Kuzu, Zindaşti’nin tahliyesi için hâkimlere baskı yapmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡