1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Burhaniye Belediyesinden arşiv yangını açıklaması

Burhaniye Belediyesinden arşiv yangını açıklaması

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye Başkanlığı, geçtiğimiz hafta sonu arşivde çıkan yangın ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Burhaniye Belediyesinden arşiv yangını açıklaması

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Belediye Başkanlığı, geçtiğimiz hafta sonu arşivde çıkan yangın ile ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, yangında belediye hizmetlerini aksatacak bir olumsuzluk olmadığı kaydedildi.

Belediye açıklamasında, "Belediyemiz hizmet binasının (-1)'inci katında yer alan arşiv bölümünde, 04.03.2017 tarihinde meydana gelen kısmi yangın olayı ile ilgili olarak bu aşamada işbu açıklamayı kamuoyuyla paylaşma zorunluluğu hasıl olmuş bulunmaktadır. Şöyle ki;

04.03.2017 Cumartesi günü Belediyemizin arşiv bölümünde saat 13.30 sularında bilinmeyen bir sebeple başlayan yangın, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından anında yapılan müdahaleler sonucu büyümeden kontrol altına alınmıştır. Ancak, içeride oluşan olumsuz koşul ekiplerin çalışmasını zorlaştırmış olup, öncelikle yoğun is ve dumanın tahliye edilmesi söndürme çalışmalarının da uzamasının nedeni olmuştur.

Hal böyle iken; Belediyemiz (-1.) katındaki çelik arşiv dolapların bulunduğu bölümde çıkan bu yangında; sadece Mali Hizmetler Müdürlüğümüz ile Yazı İşleri Müdürlüğümüze ait Sayıştay denetimi ile İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın genel teftişinden geçmiş 2015 yılı ve öncesine ait bir kısım idari iş ve işlemlere ait evrak, fiş, defter ve dosyalar hasar görmüş ve zayi olmuş bulunmaktadır. Söz konusu bu belgeler de polis olay yeri inceleme kayıt ve tutanaklarında yer almıştır. Belirtilen evraklar dışında ise başkaca bir hasar ve zayiatımız yoktur.

05.03.2017 Pazar günü uzman olay yeri inceleme ekipleri ve Grubu bulunan Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte olay yerinde ilk incelemelerde bulunulmuş olup, söz konusu yangının kesin çıkış sebebi yetkili ve görevli makamların düzenleyeceği rapor sonrasında tespit olacaktır.

Bu hali ile arşivimizde Belediyemiz hizmetlerini aksatacak bir olumsuzluk olmadığı gibi Burhaniye'mizin arşivi de korunmaya devam etmektedir ve edecektir." denildi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT