1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Burhaniye’ de selden yıkılan köprü yapılmayı bekliyor

Burhaniye’ de selden yıkılan köprü yapılmayı bekliyor

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde selden yıkılan kırsal mahalle yollarının üzerindeki Tahtacı köprüsü yapılmayı bekliyor.

Burhaniye’ de selden yıkılan köprü yapılmayı bekliyor

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde selden yıkılan kırsal mahalle yollarının üzerindeki Tahtacı köprüsü yapılmayı bekliyor. Aşırı yağışlar sonrasında oluşan sel ile birlikte yıkılan köprünün yapımı için DSİ'den bir ekibin gelip inceleme yaptığını söyleyen vatandaşlar, o günden beri gelişme olmadığını söylediler.

İlçenin Tahtacı, Yabancılar, Kuyumcu, Sarılar ve Hacıbozlar mahalleriyle, Ayvalık'ın Kozak yöresini Burhaniye'ye bağlayan yolun üzerindeki köprünün yıkılmasıyla yolları uzayan vatandaşlar, araçları ile dereden geçmeye çalışıyorlar. Köprünün yıkılması ile birlikte ulaşımın zorlaştığını anlatan vatandaşlar, "Bu köprünün bir an evvel yapılmasını bekliyoruz. Şu an akan derenin içinden geçerek köyümüze ulaşmaya çalışıyoruz. Burada bir can veya mal kaybı yaşandığında bunun sorumlusunun kim olacağını çok merak ediyoruz. Yetkililerin bu sorunumuza bir an evvel çare bulmalarını istiyoruz" diye konuştular.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT