1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Burhaniyeli öğrencilerin dikili ağacı oldu

Burhaniyeli öğrencilerin dikili ağacı oldu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Şehit Mustafa Serin Ortaokulu'nun bahçesine, okul öğrencileri ve Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin işbirliğiyle...

Burhaniyeli öğrencilerin dikili ağacı oldu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Şehit Mustafa Serin Ortaokulu'nun bahçesine, okul öğrencileri ve Cumhuriyet İlkokulu Ana Sınıfı öğrencilerinin işbirliğiyle 200 adet fidan dikildi.

Burhaniye de, bu yıl hizmete giren Şehit Mustafa Serdin Ortaokulu'nun bahçesi Kaymakam Hüseyin Öner'in de katıldığı bir etkinlikte ağaçlandırıldı. Okul bahçesine okulun öğrencileri ve ana sınıfı öğrencileri tarafından çınar, mavi sedir, kartopu ve ıhlamur fidanları dikilirken, büyük coşku yaşandı. Okul bahçesinde yaklaşık 200 fidanı toprakla buluşturan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Kampanya başlattıklarını anlatan Şehit Mustafa Serin Ortaokulu Müdürü Okan Günal,"Orman şefliğinin katkıları ile okul bahçesini yeşillendirdik. Ana sınıfı öğrencileriyle birlikte çınar, mavi sedir, kartopu ve ıhlamur fidanları diktik. Okulda," her öğrenciye bir ağaç kampanyası" başlattık. Bize destek olan Kaymakamımız Hüseyin Öner ile Belediye Başkanımız Necdet Uysal ve Orman İşletme Şefi Ekrem Türk'e teşekkür ediyorum" dedi. Öğrencilerden Ecenur Tacir, "Biz ağaç diktik. Okulda herkes dikti. Sevinçliyim" şeklinde konuştu.

Burhaniyeli öğrencilerin dikili ağacı oldu

Burhaniyeli öğrencilerin dikili ağacı oldu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT