1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Burhaniyeli sağlıkçılara önemli eğitim

Burhaniyeli sağlıkçılara önemli eğitim

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine "Acil Sağlık Uygulama Sahasını Kavrıyorum" konulu eğitim verildi.

Burhaniyeli sağlıkçılara önemli eğitim

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerine "Acil Sağlık Uygulama Sahasını Kavrıyorum" konulu eğitim verildi. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, Acil Tıp Teknisyenliği ve Hemşirelik alanı öğrencilerine verilen eğitim büyük ilgi gördü.

Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) ve Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler Haftası etkinlikleri kapsamında Acil Tıp Teknisyenliği ve Hemşirelik alanı öğrencilerine eğitim verildi. Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü'nden Ersin Durmaz, Eşref Aygün, Hasan Özlemik, Mine Kumral, Naciye Demir ve Esra Özgen tarafından toplantı salonunda, ambulansın tanıtımından trafik kazalarında hastaya müdahaleye kadar öğrencilerin karşılaşabilecekleri vakalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra öğrenciler gruplar halinde ambulansa alınarak ambulansın iç donanımları tanıtıldı. Okul bahçesinde öğrencilerin hastalara nasıl müdahale etmeleri gerektiği hususlarında uygulamalı eğitim verildi. Okulun Sağlık Hizmetleri Alan Şefi İbrahim Kaptı'nın hazırlamış olduğu proje kapsamında, okulun meslek dersleri öğretmeleri ve öğrencileri mesleki bilgilerini artırmış oldular. Projenin öğrencilerin bilgi ve tecrübe kazanmalarına katkı sağladığını belirten Okul Müdürü Mehmet Bicik, projeyi hazırlayan Sağlık Hizmetleri Alan Şefi İbrahim Kaptı'ya ve katkı sunan Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü ekibine teşekkür etti.

Burhaniyeli sağlıkçılara önemli eğitim

Burhaniyeli sağlıkçılara önemli eğitim

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.