1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büro Memur-Sen’den ‘kamu görevlilerinin alın terini sömürmekten vazgeçin’ çağrısı

Büro Memur-Sen’den ‘kamu görevlilerinin alın terini sömürmekten vazgeçin’ çağrısı

Büro Memur-Sen, bazı sendikaların usulsüz yollardan ürettiği bilgiler yoluyla dezenformasyon yaptıklarını dile getirerek, "kamu görevlilerinin alın terini...

Büro Memur-Sen’den ‘kamu görevlilerinin alın terini sömürmekten vazgeçin’ çağrısı

Büro Memur-Sen, bazı sendikaların usulsüz yollardan ürettiği bilgiler yoluyla dezenformasyon yaptıklarını dile getirerek, "kamu görevlilerinin alın terini sömürmekten vazgeçin" çağrısında bulundu.

Büro Memur-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Malum sendikanın yalan çarkı her geçen gün hızlanarak dönmeye devam ediyor. Yıllarca kamu görevlileri adına yetkili olan ancak hiçbir kazanım elde edemeyen sendika, kaynağı belirsiz kurmaca metinlerle kendisine alan açma gayreti içerisine girdi. Geçtiğimiz günlerde bakanlığa yaptığı başvuruyu, başvurumuza bakanlıktan yanıt geldi şeklinde servis eden malum sendika, yeni bir skandala imza attı. Elindekini kaybettikçe saldırganlaşan, saldırganlaştıkça daha da dibe batan sendikanın, "Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taleplerimize yazılı olarak cevap vermiştir" şeklindeki beyanı ve bu beyanın içeriğinin hiçbir şekilde bakanlık tarafından doğrulatılmadığı açıkça görülmektedir. Kamu görevlileri adına kazanımların müjdelendiği, bu yolla da kamu görevlilerinin emeğinin sömürüldüğü malum sendikanın "Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan Taleplerimize Yanıt Geldi" açıklaması bakanlığı hiçbir şekilde bağlayıcı nitelik taşımamaktadır. Çünkü yayımlanan yazının masa başı üretim olduğu, hiçbir şekilde bakanlığa dair bir imza veya logo kullanılmamasından anlaşılmaktadır. Bugüne kadar yalanlarına yenilerini ekleyerek, kendini bu yolda geliştirmeyi tercih eden sendikanın böylesine usulsüz bir yolu tercih etmesi sadece akıl tutulmasıyla açıklanabilir. Kamu görevlileri adına ter akıtan, çalışanların hakkını hukukunu en iyi şekilde savunmak için gece gündüz demeden mücadele eden Büro Memur-Sen olarak buradan malum sendikaya çağrımız; kamu görevlilerinin emeğini, alın terini sömürmekten vazgeçin. Bu kamu görevlilerine zarar vermekte, kamu vicdanını yaralamaktadır" denildi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.