KYK burs ve kredi başvuruları 8 Kasım’a kadar uzatıldı: Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 Kasım'da sona eren 2020-2021 burs ve kredi başvurularının 8 Kasım'a kadar uzatıldığını duyurdu. Kasapoğlu, ''Burs kredi başvuruları ile ilgili olarak başvurusunu çeşitli nedenlerle yapamayan öğrencilerimizi düşünerek başvuru sürelerimizi uzatma kararı aldık” dedi.

KYK burs ve kredi başvuruları 8 Kasım’a kadar uzatıldı: Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak!

Milyonlarca üniversite öğrencisi 28 Ekim- 3 Kasım tarihleri arasında KYK burs ve kredi başvurularını tamamladı. Başvuruları kaçıran öğrenciler için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarihlerin uzatıldığını açıkladı.

SON BAŞVURU TARİHİ 8 KASIM

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile hâlen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvurularını 8 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar uzatıldığını duyurdu.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvurularının 8 Kasım’a uzatıldığını belirterek, “Her zaman olduğu gibi gençlerin yanındayız. Bize ne zaman ihtiyaç duyarlarsa oradayız. Burs kredi başvuruları ile ilgili olarak başvurusunu çeşitli nedenlerle yapamayan öğrencilerimizi düşünerek başvuru sürelerimizi uzatma kararı aldık” şeklinde konuştu.

KYK burs ve kredi başvuruları 8 Kasım’a kadar uzatıldı!

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Burs/kredi hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecekler. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.
Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.
Başvuru işlemleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezi (444 0 472) ve resmi Twitter destek hesabı KYGM_DESTEK üzerinden 7 gün 24 saat bilgi alınabilir.

Gençlik ve Spor Bakanlığından daha önce yapılan açıklamada, başvuruların 3 Kasım Salı 23.59'da son bulacağı belirtilmişti.

KYK burs ve kredi başvuruları 8 Kasım’a kadar uzatıldı!

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡