1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bursa Uludağ Üniversitesinde ramazan boyunca iftar verilecek

Bursa Uludağ Üniversitesinde ramazan boyunca iftar verilecek

BURSA (AA) - Bursa Uludağ Üniversitesinde (BUÜ), ramazan ayı boyunca Merkez Görükle Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi, İlahiyat Fakültesi Yemekhanesi ve Ali...

Bursa Uludağ Üniversitesinde ramazan boyunca iftar verilecek

BURSA (AA) - Bursa Uludağ Üniversitesinde (BUÜ), ramazan ayı boyunca Merkez Görükle Kampüsü Öğrenci Yemekhanesi, İlahiyat Fakültesi Yemekhanesi ve Ali Osman Sönmez Kampüsü Yemekhanesi'nde öğrencilere, çalışanlara ve hasta yakınlarına ücretsiz iftar verilecek.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, BUÜ, 6 Mayıs Pazartesi günü başlayacak ramazan ayında ücretsiz iftar geleneğini sürdürecek.

Tüm ramazan boyunca her akşam üç yemekhanede yemek dağıtılacak. İftar menüsünden öğrenciler, çalışanlar ve hasta yakınları yararlanabilecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversite yönetimi olarak, yaklaşan ramazan ayının manevi ikliminin üniversite ortamında da yayılabilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Öğrencilerin uygulamadan ücretsiz yararlanabileceğini kaydeden Kılavuz, "Özellikle iftar saatlerinde yemekhanelerimizde ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Burada öğrencilerimizin mağdur edilmemesi amacıyla tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bunun yanı sıra çalışanlarımız, akademisyenlerimiz ve hasta yakınları da bu imkandan faydalanabilecek. İnşallah, ramazan ayını üniversitemizde en güzel şekilde geçireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT