1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Bursa'da tedbirler hiçe sayıldı!

Bursa'da tedbirler hiçe sayıldı!

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre Bursa, son dönemde koronavirüs vakalarının en çok artış gösterdiği illerden birisi. Bursa'da sokakta, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayarak "halay" çeken kişiler tedbirleri yerle bir etti.

Bursa'da tedbirler hiçe sayıldı!

Sağlık Bakanlığı'nın son dönemde açıkladığı il il koronavirüs raporlarında vakaların artışı ile dikkat çeken Bursa'da virüs yokmuş gibi davranıldı. Sokak düğünlerinde amansızca halay çekerek eğlenen kişiler pes dedirtti. 

aw058518-02.jpg

Dünya genelinde Kovid-19 nedeni ile düğünler ve toplu organizasyonlar bir süre önce yasaklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde normalleşme süreci ile birlikte 1 Temmuz itibariyle sosyal mesafe ve maske kuralına uyularak düğünlerin yapılabileceği açıklandı.

aw058518-01.jpg
Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde yasak bittikten sonra yapılan bir düğünde ne sosyal mesafe kuralına uyuldu, ne de maske kuralına. Düğüne katılanlar uyarılara aldırış etmeden sokak ortasında halay çekip dans ederek saatlerce eğlendiler.
Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı o anlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla sosyal medyada canlı yayınlandı. 40 kişilik grubun halay çektiği anlar dakikalarca devam etti.

HABERE YORUM KAT