1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Bursluluk sınavı ertelendi mi? | Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

Bursluluk sınavı ertelendi mi? | Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan'da yapılacak olan bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı'na ilişkin flaş bir açıklamada bulundu. Peki Bursluluk sınavı ertelendi mi? | Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi? İşte detaylar...

Bursluluk sınavı ertelendi mi? | Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 25 Nisan Pazar günü yapılması planlanan bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı'na ilişkin flaş bir açıklamada bulundu. Peki Bursluluk sınavı ertelendi mi? | Bursluluk sınavı ne zamana ertelendi? İşte ayrıntılar..

BURSLULUK SINAVI ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı'nın ertelendiğini duyurdu.

BURSLULUK SINAVI NE ZAMANA ERTELENDİ? 

25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı'nın ertelendiğini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ertelenen sınavların tarihine ilişkin henüz açıklamada bulunmadı.

2021 bursluluk sınavına ilişkin yeni bir tarih bilgisi henüz verilmedi.

Tarihler belli olduğunda haberimizde yer verilecektir...

BURSLULUK SINAVI NEDİR?

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Türkiye'de her yıl düzenlenen bir bursluluk sınavıdır. Sınavı kazanan adaylar eğer şartları tutuyorsa burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanır. Her yıl 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencilerinin girdiği sınavda, açıklanan kontenjan kadar öğrencilere burs imkanı sağlanmaktadır. Bu yıl 60 bin öğrenciye burs imkanı sağlanması kararlaştırılmıştır. Bursu alabilmenin temel şartı yıllık kişi başına düşen gelirin belirtilen miktarın altında olmasıdır. Yani durumu iyi olan kişilere burs verilmemektedir. Ancak öğretmen ve gazi çocukları için bu durum geçerli değildir.

Devlet parasız yatılılık bursu sınıflara göre yapılışı farklılık gösteren bir burstur. Ancak bu bursu kazanabilmenin tek yolu belirtilen sınavdan yüksek bir puan almaktır.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT