1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Burunoskopi Sonucu Ciğerlerinden DİŞ Çıktı

Burunoskopi Sonucu Ciğerlerinden DİŞ Çıktı

Burunoskopi Sonucu Ciğerlerinden DİŞ Çıktı

            Tıp’da yaşanan ilginç olaylara bir yenisi daha eklendi. Gazete ve televizyonlarda zaman zaman ameliyat anında unutulan makas, eldiven, gazlı bez, diş fırçası,  iğne ve bıçak haberlerini sık sık duyarız geçtiğimiz yaz başında bir vatandaşın midesinde poşet çıkmıştı. Son günlerde bunlara bir yenisi daha eklendi.  Mide ve   bağırsakta unutulan bıçak ve benzerlerinden farklı olarak bu kez ciğerlerde diş bulundu.

          Yenidoğan Sancaktepe’de ikamet etmekte olan 52 yaşımdaki Şenol Erbakan adlı bir vatandaş, Maltepe’deki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Koah rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Hastanede tedavi gören Erbakan’a yapılan burunoskopi sonucu metal bir cisme temas edildiğini fark eden doktorlar bu cismin ne olabileceği konusunda iyice meraklandılar cisme ulaştıklarında hayretler içinde kaldılar. Burunoskopi sonucu merak edilen cisim üçlü protez diş idi.

           Bu cismin ciğerlere nasıl gittiğiyse sonradan anlaşıldı.  Hasta Şenol Erbakan bir yıl önce Ekim ayında İzmir Tepecik Hastanesi’nde koah rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Tedavisi devam ettiği sırada hapşırma sonucu üçlü protez dişi yerinden çıktı. Dişinin ağzından düştüğünü fark eden Erbakan o anda boğazında ve genizsinde yanma olduğunu hissetti.

            Ağzından çıkan dişi yerde bulamadığını belirten Erbakan bunun üzerine hastanede çekilen röntgen sonuçlarında da her hangi bir şey çıkmadığını belirti. Bir yıl sonra çalışmak için geldiği İstanbul’da yine aynı rahatsızlığının devam etmesi üzerine Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde tedavi görmeye başladı. Tedavi sırasında burunoskopi sonucu bir yıl önce düşen üçlü protez dişin ciğerlerden çıkması hasta ve doktorlar arasında şaşkınlığa neden oldu.    

HABERE YORUM KAT