1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Buse Terim fazla kilolarından kurtuldu! Yeni hali ise şoke etti

Buse Terim fazla kilolarından kurtuldu! Yeni hali ise şoke etti

'Fasting' olarak adlandırılan aralıklı oruç sistemiyle 11 kilo veren Buse Terim eski kilolarından kurtuldu. Yeni görüntüsü ise takipçileri tarafından çok beğenildi.

Buse Terim fazla kilolarından kurtuldu! Yeni hali ise şoke etti

Yıllarca bir sürü diyet uyguladığını ve o düzenin kendisine iyi gelmediğini söyleyen Buse Terim aralıklı oruç diyetini deneyerek 11 kilo verdiğini açıkladı. Terim, "Aç karnına uyumanın bana iyi geldiğini fark ettim" dedi

ARALIKLI ORUÇ TUTARAK 11 KİLO VERDİ

"Ben yıllarca bir sürü diyet uyguladım. İkinci kızımı doğurduktan sonra da birçok beslenme türünü denedim ama bunları yaparken bir paket düzenine ve bir diyete bağlı kalmanın bana iyi gelmediğini fark ettim.

O yüzden kendi kontrolümü kendi elime almaya karar verip, bu aralıklı orucu denedim. Bana çok iyi geldi. Saçma açlıklarım azaldı, aç karnına uyumanın bana iyi geldiğini fark ettim. Aç karnı yattığımda hem daha güzel uyku uyuyorum, hem de sabah daha dinç kalkıyorum. Aralıklı oruç uygularken kendi beslenmemi kendim ölçmeye başladım."

KİLO ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Terim, geçtiğimiz aylarda fiziğini eleştirenlere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt vermişti.

Buse Terim, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bugün saçımdaki ilk beyazı gördükten sonra biraz size içimi dökmek istedim. Burada var olmaya başladığım günden beri fiziksel görüntüm hakkında yorum yapanlara kısaca bir son 3 senemi özetlemek istiyorum. 26 yaşında yani bundan 2 sene önce ilk kızımı doğurdum, onu 6 ay emzirdim. Tam büyütme safhasına geçmişken yeniden hamile olduğumu öğrendim, sil baştan henüz hormonlarım kendini toparlamamışken aynı yola yeniden girdim.

Hamilelik uzaktan çok eğlenceli gözükse de bir kadın için tamamen değişim demektir. Ben bu değişimi 1 sene arayla iki kez yaşadım. İkinci kızımı 50 gün önce kucağıma aldım, şu anda onu da emziriyorum.

Sizin için uzaktan çok şahane gözüken o hayatımın içerisinde bir yandan kendi kurduğum işimi yürütmeye, benimle birlikte çalışan 10 tane genç arkadaşım için para kazanmaya ve üretmeye çalışıyorum.

Elbette bana yardım edenler var ama 28 yaşında bu kadar yakın iki çocuk annesi olmak ve bu süreçte hep ayakta kalıp hem evimi, hem işimi, hem çocuklarımı hemde tüm hayatımı idare etmek hiç kolay olmuyor bazen. Biz kadınların hayat boyu omuzlarında taşıdığı yükler hep ağır değil mi zaten?

Hiç birimizin hayatı dışarıdan göründüğü gibi değil ve hiç birimiz özellikle kadınlar bu mecrada acımasızca yorum yapılmayı hak etmiyoruz. Yeni çıkacak beyazlarıma ve size sevgilerimle..."

HABERE YORUM KAT