1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyük Birlik Partisi 10. Olağan Kurultayı

Büyük Birlik Partisi 10. Olağan Kurultayı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,"Devletimizin ve hükümetimizin hem İran hem de Irak merkezi hükümetiyle ortaklaşa gayri meşru referandumun...

Büyük Birlik Partisi 10. Olağan Kurultayı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,"Devletimizin ve hükümetimizin hem İran hem de Irak merkezi hükümetiyle ortaklaşa gayri meşru referandumun bütün sonuçlarını ortadan kaldırmak için bütün girişimlerini sonuna kadar destekliyoruz. Habur Sınır Kapısı hala niye açık? Ovaköy-Telafer hattında yeni bir sınır kapısı açalım" dedi.

Büyük Birlik Partisi 10. Olağan Kurultayı Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Kurultay Azeri sanatçı Azerin'in şarkıları ile başladı. Daha sonra kurultayda eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun konuşması sinevizyonda izlendi. Divan oluşturulmasından sonra Destici kürsüden partililere hitap etti.

Destici, konuşmasının başında Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatının kaybettiği kazada ölenleri andı ve Cumhuriyet Halk Partisi Antalya milletvekili Deniz Baykal'a geçmiş olsun temennilerinde bulundu.

Türkiye'de terör faaliyetlerinden bahseden Destici, 1984 yılından bugüne kadar iktidarların Türkiye'yi terör belasından kurtaramadığını kaydetti. Destici, "Amerika Birleşik Devletlerinin hayali Kandil'den başlayıp, Akdeniz'e kadar uzanan Kürt koridoru değil, Kürt kardeşlerimiz burada suistimal ediliyor, burada yapılmaya çalışılan masum bir Kürt devleti değil, Kürt bölgesi değil, Amerika'nın, emperyalistlerin, siyonist İsrail'in uşağı olacak, Marksist Leninist PKK, PYD, YPG'ye koridor açmaktır. Kanayan yaramız Kerkük. 1980 ya da 1959'daki yaşananlar bir daha yaşanmaya kalkılırsa önce biz Kerkük'te olacağız. O kardeşlerim ile birlikte Kerkük cephesinde olacağız. Buna mecburuz" ifadelerini kullandı.

Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından yapılan bağımsızlık referandumuna ilişkin olarak Türkiye'yi yönetenleri uyardıklarını belirten Destici, "İnşallah bundan sonra geçmişte yapılan hataların yapılmamasını arzu ediyoruz. Biz dedik ki, "yapılacak uygulamalar açıklansın, hemen milletimizle paylaşılsın." Devletimizin ve hükümetimizin hem İran hem de Irak merkezi hükümetiyle ortaklaşa gayri meşru referandumun bütün sonuçlarını ortadan kaldırmak için bütün girişimlerini sonuna kadar destekliyoruz. Habur Sınır Kapısı hala niye açık? Ovaköy-Telafer hattında yeni bir sınır kapısı açalım" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT