1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Büyükçekmece 1’inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi Mayıs ayında başlıyor

Büyükçekmece 1’inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi Mayıs ayında başlıyor

Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan Büyükçekmece 1'inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi'nin Düzenleme Kurulu Toplantısı Büyükçekmece Belediye...

Büyükçekmece 1’inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi Mayıs ayında başlıyor

Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan Büyükçekmece 1'inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi'nin Düzenleme Kurulu Toplantısı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün katılımıyla yapıldı.

Büyükçekmece Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan "Büyükçekmece 1'inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi"nin Düzenleme Kurulu Toplantısı yapıldı. 14-15 Mayıs tarihlerinde arasında gerçekleştirilecek olan kongrenin kurul toplantısına Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Prof. Dr. Ruşen Keleş ile Türkiye'nin birçok üniversitesinden akademisyenler ve üniversite öğrencileri katıldı. Toplantıda kongrenin nasıl ve hangi konular üzerinden ilerleyeceği konuşulurken katılımcıların önerileri dinlendi. Kongrenin işleyişine yönelik soruların da cevaplandırıldığı toplantıda kongre konularının genel hatları belirlendi.

"Türk yerel demokrasisine ve Avrupa yerel demokrasisine önemli katkı sağlayacaktır"

Kongrenin hem İstanbul hem Büyükçekmece için önemli faydaları olacağını belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Çok katkı sağlayacak ve süreklilik arz edecek iki yılda bir yapacağımız bir uluslararası yerel yönetimler kongresidir. Üniversitelerimizle bilim adamlarımızla birlikte yapacağız. Türk yerel demokrasisine ve Avrupa yerel demokrasisine önemli katkı sağlayacaktır. Dünyanın birçok yerinden önemli bilim adamları büyükşehir, küçükşehir belediye başkanları gelecek. Büyükçekmece'nin tanıtımında ekonomimize ileride katkı sağlamak üzere önemli bir faydası olacaktır. Ama bu gelen heyetler aynı zamanda İstanbul'da da ağırlanacak ve İstanbul'un tarihi doğal, turistik alanlarını mutlaka ziyaret edecek" dedi.

Büyükçekmece 1'inci Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi'nin ana temasını belediyelerin geleceği ve yeni yaklaşımlar konusu oluşturacak. Kongrede, 21'inci yüzyılda dünyadaki değişim ve gelişim süreçlerinin belediyeler üzerindeki etkileri, disiplinlerarası çalışmalar ile yerelden küresele iyi uygulama örnekleri perspektifinde tartışılacak. Türkiye'nin birçok üniversitesinden akademisyenin katılacağı kongreye dünya ülkelerinden çok sayıda yönetici de katılacak. Kongrede, yerel yönetimlere dair konuların yerel yöneticilerinde katılımıyla konuşulması sağlanacak.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT