1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Büyükşehir 39 taşınmazı ihaleye çıkarttı

Büyükşehir 39 taşınmazı ihaleye çıkarttı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 34'ü Malatya'nın en hızlı gelişen Tecde bölgesinde olmak üzere toplam 39 taşınmazı ihaleyle satışa çıkardı.

Büyükşehir 39 taşınmazı ihaleye çıkarttı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 34'ü Malatya'nın en hızlı gelişen Tecde bölgesinde olmak üzere toplam 39 taşınmazı ihaleyle satışa çıkardı. 30 Mart Perşembe günü ihaleyle satılacak olan parsel ve dükkan bedellerinin yüzde 40'ı peşin, geri kalan miktarı ise 10 taksitte ödenecek.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı tarafından, mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 36 parsel ile 3 dükkan "Açık Teklif Usulü" ile satılacak. 30 Mart Perşembe günü saat 14:30'da Encümen huzurunda yapılacak olan arsa ve dükkanlarla ilgili ihale şartname ve eklerinin ücretsiz olarak Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığından alınabileceği kaydedildi. 34 tanesi Tecde mahallesinde bulunan parsellerin, 1 tanesi İnönü, 1 tanesi de Koyunoğlu Mahallelerinde bulunuyor. 3 adet dükkan ise Saray Mahallesindeki İnönü Kapalı Çarşısında yer alıyor. İhale şartnamesinin ücretsiz olarak temin edilebileceği parsel ve dükkanlar için vatandaşlar KDV de ödemeyecek. Ayrıca arsa ve dükkan bedellerinin yüzde 40'ı peşin, geri kalan miktarı ise 10 eşit taksitte ödenecek.

Parsel büyüklükleri 224 metrekare ile 6 bin 500 metre kare arasında değişirken, muamman bedelleri ise 50 bin lira ile 1.6 milyon lira arasında değişiyor.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT