1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Alanya’da yapılan katlı kavşakları inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Alanya’da yapılan katlı kavşakları inceledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'da yapımına iki ay önce başlanan Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarında incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Alanya’da yapılan katlı kavşakları inceledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya'da yapımına iki ay önce başlanan Telekom ve Ticaret Lisesi kavşaklarında incelemelerde bulundu. Türel, kavşak ve çevreyolu çalışmalarının Alanya trafiğini rahatlatacağını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya trafiğine büyük rahatlama getirecek katlı kavşak inşaatlarını denetledi. Türel'e Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu eşlik etti. İnşaat sahasını gezen Türel, işçilere kolaylıklar diledi. Sugözü Mahallesi Muhtarı Hasan Uysal ve mahalle sakinleri de Türel'e bölgeye yaptığı bu önemli yatırım için teşekkür etti.

Kavşak ve çevreyollarına 300 milyon

Özellikle yaz aylarında içinden çıkılmaz bir hal alan Alanya şehir içi trafiğini rahatlatmak için bu projeyi başlattıklarını ifade eden Başkan Türel, "Projesini hazırladık, imar konularını hallettik ve Karayollarına teslim ettik. Kısa sürede ihalesi yapılarak çalışmalara başlandı. Bu iki katlı kavşak ve Alanya Çevreyolu'nun ilk etabı olan Alanya-Kargıcak arasındaki 14 km'lik bölümde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 300 milyon lirayı aşan bu dev yatırımların yanı sıra Alanya Çevreyolunun ikinci etabı olan 16 km'lik Kargıcak-Yeşilöz arasındaki bölümün de proje ve diğer teknik çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla Alanya şehir merkezi trafik açısından son derece rahatlayacak" dedi.

Asfalt çalışmalarını denetledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya ziyaretinin son bölümünde Elikesik Mahallesi'nde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Mahalle Muhtarı Yusuf Boz ve mahalle sakinleri tarafından sıcak bir ilgiyle karşılanan Türel, "Alanya merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerimizi de modern bir görünüme kavuşturan hizmetleri tek tek yapıyoruz. Elikesik Mahallesi'nin içinden geçen 4.5 km'lik yolu sıcak asfaltla kaplıyoruz. Çevre mahallelerin de talebi üzerine bu yolu 7 km'ye kadar uzatacağız. Alanyamız hizmetlerin en güzeline layıktır" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Alanya’da yapılan katlı kavşakları inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Alanya’da yapılan katlı kavşakları inceledi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT