1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Büyükşehir’den “İslam’da Aile” semineri

Büyükşehir’den “İslam’da Aile” semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "İslam'da Aile" seminerinde konuşan Doç.

Büyükşehir’den “İslam’da Aile” semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "İslam'da Aile" seminerinde konuşan Doç. Dr. Şeref Göküş, çocukların dini eğitimine önem verilmesi gerektiğini belirterek, "Bir camide çocuk sesleri kesilmişse o toplum bitmiş demektir" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, "İslam'da Aile" adlı söyleşiyi Antalyalılarla buluşturdu. Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şeref Göküş'ün konuşmacı olarak katıldığı söyleşide ahlak, aile içi iletişim, kadına verilen değer gibi konular peygamberimizin hayatından örneklerle anlatıldı. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Perge Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

Evlilik kötülükleri bir elbise gibi kapatır

Yrd. Doç. Dr. Şeref Göküş, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) hayatından örnekler vererek İslam'da ailenin önemine vurgu yaptı. Kur'an-ı Kerim'de geçen ayet ve hadislerden örnekler veren Göküş, "Hanımlar ve beyler birbirleri için bir elbisedir. Çiftler biraraya gelip evlenirse evlilik hayatı bütün kötülükleri bir elbise gibi kapatabilir. Ama öyle evlilikler var ki kapatmak bir yana kötülükleri ortaya çıkarıyor" diye konuştu.

Göküş, "Müminler arasında en mükemmel olan kişi, ahlakça en güzel olandır. Kadın, erkek, anne, baba, çocuk da olsa hayırlı olan insanlar, aile hayatında birbirine iyi davranan güzel söz söyleyen nazik ve kibar olan kişilerdir" dedi.

"Çocuklar İslam kültürünü öğrenmeliler"

İslam toplumunun giderek mutsuz ve hoşgörüden uzaklaştığını ifade eden Şeref Göküş, çocukların dini eğitimi üzerine eğilmek gerektiğini belirtti. Göküş, "Peygamberimiz namaz kılarken, secde ederken torunları üzerine çıkıyor, onlar ininceye kadar rahatsız etmiyor. Bugün, gülmeyen, mutlu olmayan, hoşgörüsü olmayan bir topluma dönüştük. Camilere gidiyorsunuz gençler, çocuklar arkada cıvıldadı diye cemaat rahatsız oluyor. Bir camide çocuk sesleri kesilmişse o toplum bitmiş demektir. Çocuk ahlaki yapıyı, İslam kültürünü ve değerlerini öğrenmelidir."

Seminerin sonunda Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürü Orhan Ateş, Şeref Göküş'e tablo hediye etti.

Büyükşehir’den “İslam’da Aile” semineri

Büyükşehir’den “İslam’da Aile” semineri

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.