1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyükşehirin 4 milyonluk beton yol projesi hayata geçti

Büyükşehirin 4 milyonluk beton yol projesi hayata geçti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde 4 milyonluk bütçe ile tamamladıkları 12 kilometrelik beton yol çalışmasıyla...

Büyükşehirin 4 milyonluk beton yol projesi hayata geçti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde 4 milyonluk bütçe ile tamamladıkları 12 kilometrelik beton yol çalışmasıyla birlikte, 12 köy yolunu birbirine bağladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde yapılan beton yol çalışmalarını yerinde inceledi. Yol çalışmalarının ilçedeki Gökçeçakmak Mahallesi'nden başladığının belirten Başkan Yılmaz, "3 aylık bir çalışma neticesinde bir proje hazırladık. Taşımalı eğitimin yapıldığı ve özellikle minibüs trafiğinin ve okul servis araçlarının yoğun olduğu bir bölge burası. Buradan bir talep gelince biz de buralara nasıl bir yol yapılacağına dair çalışmalarımızı yaptık. Seri bir şekilde ihale yaparak beton uygulamasını burada tatbik edebileceğimize karar verdik ve çalışmalara hemen başladık. Yaklaşık 45 günlük bir süre içerisinde toplamda 12 köyü birbirine bağlayan bu bölgeye beton yol yapıldı. Böylece 12 köy yolunu birbirine bağlamış olduk. Memleketimize ve milletimize hayırlı olsun. Bu yolla beraber bölgeye adeta ulaşım konforu sağlandı diyebilirim. Bu beton yol çalışması için toplamda 4 milyon TL'lik bir bütçe ayırmıştık. Tekrardan milletimize hayırlı olsun" dedi.

İlçedeki mahalle muhtarları da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan beton yol çalışmasının bölge halkı için bir kolaylık sağladığı belirterek, Başkan Yılmaz'a teşekkür ettiler.

Büyükşehirin 4 milyonluk beton yol projesi hayata geçti

Büyükşehirin 4 milyonluk beton yol projesi hayata geçti

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT