1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ‘Buzun En Hızlıları’ geri dönüyor

‘Buzun En Hızlıları’ geri dönüyor

Ice Cross Downhill Dünya Şampiyonası'nda Red Bull Crashed Ice'ın ilk ayağı 19-20 Ocak'ta ABD'nin Minnesota Eyaleti'ndeki Saint Paul Katedrali'nin merdivenlerinden...

‘Buzun En Hızlıları’ geri dönüyor

Ice Cross Downhill Dünya Şampiyonası'nda Red Bull Crashed Ice'ın ilk ayağı 19-20 Ocak'ta ABD'nin Minnesota Eyaleti'ndeki Saint Paul Katedrali'nin merdivenlerinden başlayacak.

Dünyanın en iyi ve cesur buz patencilerinin yokuş aşağı yaklaşık 400 metrelik pistte müthiş bir hızla yarıştığı Crashed Ice geri dönüyor. Patenin en iyilerinin yarıştığı dünya serisi, bu hafta sonu ABD'de başlayacak. Missisippi Nehri üzerindeki görkemli Saint Paul'da yaşanacak heyecanda 80 km/s hıza ulaşabilen birbirinden hızlı buz patencileri, yarışı en

önde bitirmek için mücadele edecek. 17 farklı ülkeden sporcunun yarışacağı pistte, ilk gün gençler yeteneklerini sergileyecek, Cumartesi günü ise bu sporun en iyi isimleri izleyicinin önüne çıkacak.

Yarışta gözler erkeklerde Minnesotalı Cameron Naasz, kadınlarda ise Kanadalı Jacqueline Legere'de olacak. Red Bull Crashed Ice heyecanına evi Minnesota'da başlayacak olan Naasz taraftar desteğini de arkasına alacak. 28 yaşındaki sporcu, Dünya Şampiyonası'nda üst üste üçüncü kez zafere uzanmak istiyor. Naasz'ın sıkı rakipleri arasında eski şampiyon Scott Croxall, Kyle Croxall, Dallago, Wedge, Maxwell Dunne, De Paoli ve Luca Dallago da var. Kadınlarda ise yarışın favorilerinden son iki sezonun dünya şampiyonu 26 yaşındaki Legere, Minnesotalı Amanda Trunzo, Myriam Trepanier ve Elaine Topolnisky ile zirve mücadelesi verecek.

18. sezonunu yaşayan Crashed Ice, ABD'nin ardından Finlandiya, Fransa ve Kanada'yı ziyaret edecek. Şampiyona 24 Şubat'ta yine ABD'de yaşanacak heyecanın ardından Kanada'da yapılacak son iki yarış ile son bulacak.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT