1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cabir Yıldız´dan İddialı Açıklama

Cabir Yıldız´dan İddialı Açıklama

2010 yılının Ocak, Şubat, Mart ayları içinde yapılacak olan Pendik esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığına adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Cabir YILDIZ çok iddialı açıklama ve vaatlerde bulundu

Cabir Yıldız´dan İddialı Açıklama

2010 yılının Ocak, Şubat, Mart ayları içinde yapılacak olan Pendik esnaf ve sanatkarlar odası başkanlığına adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Cabir YILDIZ çok iddialı açıklama ve vaatlerde  bulundu
işte o açıklama ve vaatler
    Hayatım boyunca içinde bulunduğum topluma hizmet noktasında uğraş vermeyi, derdini dert, sevincini de sevinç hissetmeyi prensip edinip mümkün olduğunca mücadele etmeye çalıştığını belirten YILDIZ . Bu durum bundan sonrada Esnaf ve Sanatkâr camiamız için de hiçbir ayrım gözetmeksizin devam edecektir dedi.  Cabir YILDIZ,Allah nasip ederse Esnaf odası başkanı seçildikten sonra  yapılabileceklerin en iyisini ve en hayırlısını biz esnaf ve sanâtkar camiamıza yapmak için uğraşacaklaını  söyledi.
    Esnaf ve Sanatkârlar odası başkanlık makamını esnaf camiamız mensuplarının ihtiyaçları yönünde kullanacağını  söz veren YILDIZ .
"    Esnaf ve Sanâtkarlar odası 5362 sayılı kanunla kurulmuş esnaf ve sanatkârlar ile bunların yanlarında çalışanların meslekî ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak, maksadıyla kurulan tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir esnaf kuruluşu olduğunu söyledi.
Cabir YILDIZ, Üyesi olduğu kuruluşun kendi için ne gibi görevleri olduğunu çoğu esnafımızın bilmediğini hangi yollar ile odanın imkanlarından faydalanacağını tam anlamıyla bilmeyen esnafımıza ilkönce odanın görev yetki ve sorumluluklarını bilmesini sağlayacaklarını , ve bir kitapçıkla bu bilgiler esnafımıza aktaracaklarını söyledi
.
"    Esnaf ve Sanatkârlar Odası büyük bir aile olacaktır.
    Esnaf odamız esnafımız, yanında çalışanımız, ve onların aileleri ile birlikte göründüğünden ve sanılandan daha büyük bir topluluktur.
Oluşturulacak Sağlık, Hukuk, Ar-Ge,  Finans, Sosyal Faaliyetler, Pazarlama kurulları ile bu büyük ailemize ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmesi çalışmaları yapılacaktır.
"    Esnafımız çocuklarına öğrenim bursuverilecek.
    Odamız mesleki gurupları bölümlerinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi esnafımız çocuklarına öğrenim kredisi verilecektir.
    "    Esnaf Bilgi Bankası: Odamıza kayıtlı Esnafımızın ücretsiz olarak
yararlanabilecekleri; bilgilerinin bulunduğu elaman,reklam ve pazarlamalarını yapabilecekleri, vatandaşlarımızın aradığı ürün ve hizmetleri bulabilecekleri bir veri tabanı oluşturulacak ve etkili bir internet sitesi yoluyla hayata geçirilecektir.
    Yine kurulacak bilgi işlem ağı ile esnafımıza odamızla ilgili duyurular, faaliyetler, Esnafımızın ticareti ile ilgili bilgiler ve gelişmeler, bölgemiz ile ilgili ticari ve sosyal gelişmeler hakkında bilgiler anında iletilecektir.
"     Esnaf Odası Prim Affı: Esnafımızın odamıza olan pirim borçları dolayısı ile rahatsız olduğunu biliyoruz.İlk fırsatta esnafımız pirim borçlarının affına ilişkin girişimlerde bulunulacaktır.
''     Esnaf Odası ve Ambulansı:Esnaflarımız ve sanatkarlarımız ile ailelerinin ve de çalışanlarının yararlanabilecekleri bir hastane ve tam teçhizatlı bir ambulansın hizmete girmesi için çalışmalara hızla başlanacaktır.  
''Alışveriş Merkezleri İle Mücadele ve Vatandaşlarımızla Buluşma.Birbiri ardına açılan büyük alışveriş merkezleri ile mücadele noktasında her türlü demokratik eylem ve gelişmelerde bulunup 'Esnafına Sahip Çık, Dün Yanındaydı Yarında Yanında Olacak' kampanyalarıyla AVM ler ile mücadele edeceğiz diyen Cabir YILDIZ, bu açıklama ve vaatlerini Pendik esnafın taahhüt name olarak saklamalarını istedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.