1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Çağlayan Adliyesi'nde tedirgin eden yoğunluk! 4 bin 800 kişi katiplik sınavına katıldı

Çağlayan Adliyesi'nde tedirgin eden yoğunluk! 4 bin 800 kişi katiplik sınavına katıldı

Türkiye genelinde düzenlenen katiplik alımı için bugün gerçekleştirilen klavye sınavında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda büyük yoğunluk oluştu.

Çağlayan Adliyesi'nde tedirgin eden yoğunluk! 4 bin 800 kişi katiplik sınavına katıldı

Her yıl Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen ve iki etaptan oluşan zabıt katipliği sınavı için Çağlayan Adliyesi'nde büyük yoğunluk oluştu. Sınava girecek adayların oluşturduğu kalabalık, pandemi süreci nedeniyle tedirginlik yarattı.

KLAVYE SINAVI YAPILDI

Türkiye genelinde gerçekleştirilen sınavlarda bugün klavye sınavları gerçekleştirildi. Sınavın yapılacağı adreslerde biri de Çağlayan Adliyesi oldu. İstanbul'da sınava girecek adaylar sabahın erken saatlerinde Çağlayan Adliyesi'ne geldi. Toplam 4 bin 800 kişinin katılacağı İcra ve Zabıt Katipliği sınavı için adliyeye gelenler yoğunluk oluşturdu. Adaylardan icra katipliği için gelenler sabah saatlerinde sınava alınırken zabıt katipliği sınavı için gelenler ise öğlenden sonra alınmaya başlayacak. Sınavlarda "f" ve "q" klavye kullanacak olan adaylardan sınav süresi olan 3 dakikada minimum 90 kelime yazmaları isteniyor. 4 bin 800 adayın katıldığı sınavda 200 kişi alınacağı bilgisine ulaşıldı. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT