1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Çakar lamba kalktı, tepe lambası ortaya çıktı

Çakar lamba kalktı, tepe lambası ortaya çıktı

İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan düzenleme ile 1 Kasım'dan itibaren kamu ve yerel yönetimlerde bulunan genel müdür, üst düzey yönetici ve daire başkanlarının araçlarında çakar lamba kullanımı yasaklanmıştı. Çakar lambalar araçlardan sökülürken bu kez, tepe lambalı araçlar görülmeye başlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan düzenleme ile 1 Kasım'dan itibaren  kamu ve yerel yönetimlerde bulunan genel müdür, üst düzey yönetici ve daire başkanlarının araçlarında çakar lamba kullanımı yasaklanmıştı. Çakar lambalar araçlardan sökülürken bu kez, tepe lambalı araçlar görülmeye başlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle kamu ve yerel yönetimlerde bulunan üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba kullanımı yasaklandı. Bu süre içerisinde birçok araçtan çakar lamba sökülürken, bu sefer de trafikte tepe lambalı araçlar görülmeye başlandı.İçişleri Bakanlığı'nın düzenlemesiyle 1 Kasım itibariyle trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan çakar lamba kullanımı kısıtlandı.

TEPE LAMBASI KULLANIYORLAR

Yasak kapsamında Kamuda, yerel yönetimler de, diğer mesleklerde ve üniversitelerin üst düzey yönetici , genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba sistemleri söküldü. Ancak geçen süre içerisinde bu sefer de yasak olmasına rağmen bazı araçlarda tepe lambası kullanımı başladı.Kullanması yasak olmasına tepe lambası kullanan bir çok yetkisiz araç İstanbul'da trafiğin en yoğun olduğu saatler olan sabah ve akşam saatlerinde tepe lambalarını yakarak emniyet şeridini kullanmaya devam ediyor. Yaşanan bu anlar ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Kameraların çekim yaptığını gören bazı araç sürücüleri emniyet şeridinden çıkarken bazıları da hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği görüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT