1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çalapkulu ’Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı

Çalapkulu ’Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, beraberinde il yönetimiyle esnafı ziyaret ederek, 16 Nisan'da yapılacak referandum ile ilgili "Cumhurbaşkanlığı...

Çalapkulu ’Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, beraberinde il yönetimiyle esnafı ziyaret ederek, 16 Nisan'da yapılacak referandum ile ilgili "Cumhurbaşkanlığı Sistemi"ni anlattı.

Çalapkulu, anayasa değişikliği ve cumhurbaşkanlığı sistemini anlatmak için kuyumcular çarşısı esnafını ziyaret etti. Kuyumcular çarşısında bulunan Kooperatif, Bahçelievler ve Yeni mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Çalapkulu, "16 Nisan'da yapılacak halk oylaması ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Biliyorsunuz bu süreçle birlikte daha istikrarlı bir yönetim biçimi gelmiş olacak. Muhalefet partisinin dediğini gibi ortada bir rejim değişimi yok. Vereceğimiz evet oylarıyla birlikte sistem değişikliği olacak ve istikrar sağlanmış olarak, kararlar daha hızlı verilmiş olacak. Bürokrasiden kaynaklı zaman kaybı olmayacak. Milletvekillerimiz gereğini yapmış, iradeyi sahibine yani, milletimize teslim etmişlerdir. Milletimiz referandumda gereken "evet" oylarını verecektir. Bundan bizlerin hiç şüphesi yoktur" dedi.

Çalapkulu ’Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı

Çalapkulu ’Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni anlattı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT