1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çaldıran Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Çaldıran Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Van'ın Çaldıran Belediye Başkanlığı, aldığı son model greyderle araç filosunu güçlendirdi.

Çaldıran Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Van'ın Çaldıran Belediye Başkanlığı, aldığı son model greyderle araç filosunu güçlendirdi.

Çaldıran Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce karla mücadelede kullanılmak üzere klima ve uydu takip sistemli bir greyder satın alındı. Greyderin hizmete alımı nedeniyle düzenlenen törene Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, 1. Hudut Tabur Komutanı Piyade Binbaşı Ramazan Çokkıyak, İlçe Emniyet Müdürü Korkmaz Polat, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Diki, İlçe Müftüsü Fikri Göncü, Belediye Başkan Vekili yardımcıları Alp Şevket Aksoy ve Kamil Değirmenci ile belediye çalışanları katıldı. Greyderin garaja gelişinin ardından İlçe Müftüsü Fikri Göncü tarafından okunan dualarla kurban kesildi.

Alınan greydere binen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, Çaldıran Belediyesi olarak araç filosunda eskimiş ve sık sık arıza veren bir greyder bulunduğunu belirterek, "İşlerimizi ciddi anlamda aksatıyordu. Maalesef burada yılların ihmali ve her alanda yapılmamış işler var. Kış mevsiminin yoğun yaşadığı bir ilçedeyiz. Bizde devletimizin, hükümetimizin belediyelere sunmuş olduğu imkanlardan ve her ay periyodik olarak göndermiş olduğu paylardan biraz biriktirerek klima ve uydu takip sistemli teknik donanımlı bir greyderi peşin parayla KDV hariç 783 bin liraya, diğer aparatları da sayarsak 1 milyon liranın üzerinde alarak filomuzu genişlettik. Bu yapılan hizmeti 6-7 aylık kısa süre zarfında devletimizin her ay belediyelere göndermiş olduğu para, hizmet noktasında her şeye yeter" dedi.

"Belediyenin işi teröre yol yaparak destek olmak değildir"

6 aylık yaz sezonunda 200 bin metrekare bordürlü kilitli parke taşı,114 kilometre stabilize yol, 20'den fazla park yaptıklarını da ifade eden Dundar, "Araç filomuzu genişleterek sayamayacağım onlarca hizmet yaptık. Dert hizmet olduktan sonra belediyelere paranın gelmediği söylentileri doğru değildir. Yapılanları görüyorsunuz. Bizler personelimizin maaşlarını da veriyoruz, araç filomuzu da genişletiyor, okul, cami, Kur'an kursu gibi yerlere istenilen her türlü hizmetleri de götürüyoruz. Belediyenin işi siyaset değildir, teröre yol yaparak destek olmak değildir. Burada yaşayan 65 bin 59 vatandaşa yol, park yaparak istedikleri hizmetleri kendilerine sunmak, çöplerini toplamaktır. Belediyemiz 54 ay gibi kısa bir sürede 87 noktadan 64 mahalle ve 23 mezradan yılların temizlenmemiş çöplerini temizleyerek 4 bin 46 kamyon çöp temizledik. Belediyelerin görevi, devletin gönderdiği parayı vatandaşa hizmet olarak harcamaktır, birilerine rant saklamak değildir. Bunu herkes iyi bilmeli ki belediyeler milletindir, devletindir, herhangi şahsın ya da terör örgütlerinin değildir" diye konuştu.

Yeni alınan aracın Çaldıran'a hayırlı olmasını da dileyen Kaymakam Dundar, karla mücadelede 2 kar küreme, 6 kamyon, 4 kepçe, tuzlama aracı, loder ve grayderle hizmet vereceklerini sözlerine ekledi.

Dundar ve beraberindekilerin araç filosunu gezmesinin ardından tören sona erdi.

Çaldıran Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Çaldıran Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT