1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çalışkan: “Kubbeyi delen bombalar, Amerikan askerleri tarafından gönderildi”

Çalışkan: “Kubbeyi delen bombalar, Amerikan askerleri tarafından gönderildi”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Halep'teki Cami saldırısı ile ilgili yayımladığı mesajında, Kubbeyi...

Çalışkan:  “Kubbeyi delen bombalar, Amerikan askerleri tarafından gönderildi”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Halep'teki Cami saldırısı ile ilgili yayımladığı mesajında, Kubbeyi delen bombaların Amerikan askerleri tarafından gönderildiğini belirtti.

Cami saldırısında ölenlerin belki alınları secdedeyken vurulduklarını söyleyen Çalışkan, "Kubbeyi delen bombalar, Amerikan askerleri tarafından gönderildi. Amerikalılar açıkça bu alçak saldırıyı üstlendiler. Amerika Birleşik Devletleri'nden bir yetkili, ibadethaneyi bombaladıktan sonra, "evet, biz yaptık" dedi. Ne kadar da rahat söyledi" dedi.

İnsanların üzerine yağan bombaların, gizli bir toplanma yerine değil, herkese açık bir camiye atıldığını vurgulayan Başkan Çalışkan, bu saldırının her ne sebep gösterilirse gösterilsin asla kabul edilemez olduğunu "El-Kaide'nin toplanma yeri" ifadesinin ise kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

ASKON Başkanı Çalışkan, "Bu hain saldırı, bir ibadethaneye yapılmış ve yüreğimizi parçalamıştır. İslam ülkelerinin Birleşmiş İslam Ülkeleri halinde olmamaları sebebiyle Amerika Birleşik Devletlerine adil bir karşılık verilmesi neredeyse imkansız görünmektedir. Oysa, buna cüret edememeleri gerekirdi. Bir kaç protesto ile geçiştirilemeyecek kadar büyük, hain bir saldırıdır bu! Dünya Müslümanları ve İslam Ülkeleri şapkalarını önlerine koymalı ve bu hadiseden bir ders çıkarmalıdır. Acilen İslam Birliği kurulmalıdır. Camilerimize saldırılması karşısında; eli kolu bağlı, hiç bir hukuki yaptırım gücü olmayan birey ve ülkeler olmak da Amerika'nın saldırısı kadar kabul edilebilir değildir" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.