1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Çalışma hayatında milli seferberlik

Çalışma hayatında milli seferberlik

81 ilde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan, verilen teşviklerin etkin ve verimli bir şekilde kullanılması...

Çalışma hayatında milli seferberlik

81 ilde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Adem Ceylan, verilen teşviklerin etkin ve verimli bir şekilde kullanılması noktasında programı uyguladıklarını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca başlatılan, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Elazığ'a gelen MYK Başkanı Adem Ceylan ve beraberindeki heyet, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı ziyaret etti.

Bakanlık bünyesinde oluşturulan 12 ekibin, 81 ili ziyaret ederek, sivil toplum kuruluşları, işverenler ve esnaflar ile bir araya geldiğini vurgulayan Ceylan, "Çalışma hayatımızdaki sorunların hükümetimize taşınması, çözüm odaklı bir yönetim anlayışının gösterilmesi ile hükümetimiz tarafından verilen teşviklerin etkin ve verimli bir şekilde kullanılması noktasında programımızı uyguluyoruz" dedi.

Program doğrultusunda ekiplerin sahada çalışmasının çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz , "Elazığ olarak son dönemde ciddi bir gelişim içindeyiz. Elazığ'ın Cazibe Merkezleri Programı kapsamında 23 il arasında yer almasından dolayı Başbakanımıza minnettarız. Şuana kadar yatırım tutarları ve istihdam oranları çok yüksek oranda olan müracaatlar var. Cazibe merkezleri programı doğrultusunda şehrimizde çok daha fazla istihdam alanı oluşacağına inancım tamdır. Özellikle gençlerimiz için yeni istihdam alanları açmak hepimiz için öncelikli hedeftir" diye konuştu.

Çalışma hayatında milli seferberlik

Çalışma hayatında milli seferberlik

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT